کوالکام تکنولوژی شارژ سریع ۳٫۰ را رسما معرفی کرد: سریع تر و انعطاف پذیرتر از نسل دوم

کوالکام تکنولوژی شارژ سریع 3.0 را رسما معرفی کرد
کوالکام تکنولوژی شارژ سریع ۳٫۰ را رسما معرفی کرد

اوایل امروز کوالکام تراشه های جدیدی معرفی و جزییاتی از اسنپدراگون ۸۲۰ ارائه کرد. اما این موارد تنها جنبه های جدید ارائه شده برای گوشی ها نخواهد بود. این تراشه ساز تکنولوژی شارژ سریع ۳٫۰ را نیز معرفی کرد که برای اولین بار در تراشه اسنپدراگون ۸۲۰ حضور خواهد داشت. مهم ترین جنبه علمی این تکنولوژی این هست که تکنولولوژی شارژ سریع باعث می شود دیوایس شما بسیار سریع تر از قبل شارژ شود.

کوالکام می گوید تکنولوژی جدیدش نسبت به نسل ۱٫۰ دو برابر و نسبت به نسل ۲٫۰ تا ۲۷ درصد سریع تر می باشد. این یعنی با استفاده از Quick Charge 3.0 شارژ باتری دیوایس شما در ۳۵ دقیقه از ۰ به ۸۰ درصد می رسد. همچنین نسل سوم تکنولوژی شارژ سریع کوالکوم ۳۸ درصد کارآمد تر از گذشته می باشد و ۴۵ درصد اتلاف انرژی کمتری خواهد داشت.

Qualcomm-Quick-Charge-3.0-tech-boom.com-02

اما شارژ سریع تر تنها تکنولوژی تحقیقاتی شارژ کوالکام نیست. نسل سوم تکنولوژی شارژ سریع برای اولین بار از تکنولوژی  INOV (ولتاژ هوشمند) پشتیبانی می کند. این ویژگی اجازه می دهد انتقال قدرت به باتری دستگاه به بهتری حالت ممکن صورت گیرد.

در نسل دوم تکنولوژی شارژ سریع کوالکام، منبع تغذیه به ۵، ۹، ۱۲ و ۲۰ ولت محدود بود اما تکنولوژی شارژ سریع ۳٫۰ اجازه می دهد از تمامی ولتاژهایی مابین ۳٫۶ تا ۲۰ ولت استفاده کرد که این قابلیت این تکنولوژی را بسیار انعطاف پذیرتر کرده است.

quick-charge-3-01

Quick Charge 3.0 با نسخه های قبلی و اتصالات مختلف از جمله USB Type-C سازگار است و تراشه های آینده اسنپدراگون  مانند ۸۲۰ ،۶۲۰، ۶۱۸ ،۶۱۷ و ۴۳۰ از این تکنولوژی پشتیبانی می کنند.

phonearena