هشت رکورد عجیبی که مردم هند در سال 2016 به نام خود ثبت کردند

هشت رکورد عجیب که مردم هند در سال 2016 به نام خود ثبت کردند

هند دومین کشور پرجمعیت دنیا و دارای مردمی با خصلت‌های مختلف و گاهی عجیب است. در ادامه هشت رکورد جالب را که مردم این کشور برای ورود به لیست جهانی گینس در سال 2016 ثبت کرده اند با هم مرور می کنیم. با دیجی رو همراه باشید.

 قراردادن بیشترین تعداد شمع روشن در دهان

1آقای “دینش شیاوان اوپادیایا” اهل بمبئی که علاقه ی خاصی به قرار دادن اجسام در دهان خود و ثبت رکورد دارد، این بار 17 شمع روشن را در دهان خود قرار داد. رکورد قبلی این بخش نیز متعلق به خود او بود، وی در سال گذشته 15 شمع روشن را در دهان خود قرار داده بود.

بزرگترین شیرینی لدو

Laddu
Laddu

لدو یکی از شیرینی‌های بسیار پر طرفدار در شبه قاره هند است. لدویی که در تصویر مشاهده می‌کنید 29465 کیلوگرم وزن دارد و توسط Mallikharjuna Rao در ایالت جنوبی آندراپرادش ساخته شده است. این شیرینی با استفاده از کره‌ی صاف شده، روغن، مغز بادام زمینی، شکر، بادام، هِل و آب پخته می شود.

 79بار بغل کردن در یک دقیقه

3آقای کریشنا کومار اهل حیدر آباد در جنوب هندوستان 79 نفر را که بیشتر آنها دانش آموزان نوجوان مدرسه‌ای بودند به سرعت یکی پس از دیگری و در مدت زمان 60 ثانیه در آغوش گرفت. البته او در این رکوردگیری 83 نفر را بغل کرده بود، اما تیم ارسالی توسط رکوردهای گینس 4 تا از این در آغوش گرفتن‌ها را به خاطر اینکه کامل انجام نشده بودند رد کرده و 79 تا را قبول کردند.

بیشترین تعداد نفراتی که روی سر ایستاده اند

4در فستیوال جهانی یوگا که دسامبر امسال در شهر چنای در جنوب هند برگزار شد، 648 نفر همزمان روی سرهای خود ایستادند. رکورد قبلی این بخش ژوئن امسال، در روز جهانی یوگا ثبت شده بود. در این روز 408 نفر از فریدآباد هند به طور همزمان روی سرهای خود ایستاده بودند.

نصب بزرگترین کارت شارژ

5این کارت شارژ را شرکت معروف ارائه دهنده‌ی خدمات ارتباطی، وودافون در شهر آگرا در شمال هندوستان نصب کرد. این کارت 1.9 متر طول و 1.22 متر بلندی دارد. البته متاسفانه این کارت هیچ خطی را شارژ نمی کرد!

بزرگترین کیکِ گِل مانند

6یک شرکت شیرینی پزی به نام “دوستان کیک پز” این کیک را که 1078 کیلوگرم وزن دارد در شهر IT ایالت بنگلور تولید کرد. این کیک با استفاده از 220 کیلوگرم پنیر خامه‌ای، 190 لیتر خامه‌ی زده شده، 550 کیلوگرم کلوچه‌های ساندویچی خرد شده، 65 کیلو شکر، 180 لیتر شیر، 45 کیلو پودر کاستارد، 35 کیلو شکلات و شیرینی، 85 کیلو شکر و 35 کیلو تزئینات قابل خوردن پخته شده است. ساخت این کیک 10 ساعت زمان برده است.

بزرگترین پتوی قلاب دوزی شده

7حدود 2500 زن هندی که عضو گروه فیسبوکی Mother India’s Crochet Queens بودند در چِنای دور هم جمع شده و بزرگترین پتوی دنیا را که 11148.5 متر مربع مساحت داشت و تقریبا به اندازه‌ی یک زمین فوتبال بود درست کردند. بعد از ثبت رکورد این پتوها از هم جدا شده و به بنگاه‌های خیریه هدیه داده شدند.

بزرگترین اتومبیل انسانی

8کلوپ های موسوم به چرخنده در شهر تیروچیراپالی ایالت جنوبی تامیل‌نادو گردهمایی‌ای ترتیب دادند که در آن 1660 نفر برای ساخت این خودروی بزرگی که در تصویر می‌بینید جمع شدند. تمام شرکت کنندگان پیراهن‌های سبز یا سیاه پوشیده بودند تا تصویر این خودروی سبز با چرخ‌ها و شیشه‌های سیاه را تشکیل دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید