خواندن پیام های جدید واتس اپ در ویجت شناور [اندروید]

سرویس پیام رسان واتس‌اپ به عنوان یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های ارتباطی در جهان به شمار می‌رود و از این جنبه در رده‌بندی پایین‌تر از فیس‌بوک مسنجر و در رده دوم جا خوش کرده است. اخیرا نیز با حذف اشتراک سالانه، کاربران بیشتری به این سرویس جذب شده‌اند. سال گذشته به روز رسانی‌های مختلفی برای واتس‌اپ منتشر شد؛ برخی بسیار خوب بودند و برخی نیز با نمایش گزینه Seen کمی کاربران را ناامید کردند. البته لازم به ذکر است گزینه نمایش seen یا همان خوانده شده را می‌توان غیر فعال کرد.

امروز می‌خواهیم یک ابزار کاربردی برای واتس‌اپ در اندروید را مورد بررسی قرار دهیم؛ ویجت chat Helper پس در ادامه با دیجی رو همراه شوید.

ویجت chat Helper مخصوص این پیام رسان طراحی شده است و به صورت رایگان در دسترس کاربران قرار دارد. این ویجت یک منوی شناور زیبا در هوم اسکرین قرار می‌دهد. chat Helper شناور شامل یک آیکون می‌شود که تعداد پیام/پیام های جدید را نشان داده و با لمس آن امکان نمایش کامل این پیام ها فراهم می‌شود.

ارسال کننده پیام در این شرایط متوجه نمی‌شود که شما پیام را خوانده‌اید و برای وی به صورت خوانده نشده نمایش داده می‌شود. نصب این ویجت برای واتس‌اپ بسیار ساده است اما راه اندازی و فعال کردن آن کمی آزاردهنده به نظر می‌رسد.

برای نصب این ویجت ابتدا برنامه را باز کرده و ccessibility Service را فعال کنید. در بخش گزینه‌ها به دنبال Chat Helper بگردید و آن را نیز فعال کنید. حالا یک نوتیفیکیشن جهت صدور مجوز برای ایجاد ویجت در صفحه نمایش داده می‌شود.

این نوتیفیکیشن ممکن است چند بار نمایش داده شود و هر بار با زدن گزینه Create ممکن است کمی معطل شوید. به محض این که برنامه فعال گردد، ویجت نیز در صفحه هوم اسکرین نمایان خواهد شد.

روش راه اندازی و فعال کردن ویجت chat Helper

ویجت مربوط به این برنامه را می‌توانید به راحتی در هوم اسکرین جابجا کرده و به هر جایی که می‌خواهید منتقل نمایید.  با لمس آن، ویجت بازتر می‌شود و می‌توانید پیام را به صورت کامل بخوانید. ویجت و پیام در بالای آیکون همه برنامه ها قرار می‌گیرند و مشکلی در خواندن نخواهید داشت؛ لازم به ذکر است میزان اولویت برنامه در هوم اسکرین و اینکه در روی کدام اپلیکیشن ها پخش شود، به کمک گزینه Visibility در تنظیمات برنامه معین می‌گردد.

روش راه اندازی و فعال کردن ویجت chat Helper

Chat Helper برای واتس‌اپ شامل تبلیغات می‌شود که متاسفانه کار کردن با آن را کمی آزاردهنده می‌کند، اما خوشخبتانه تنها زمانی تبلیغات نشان می‌دهد که از ویجت به خود واتس‌اپ منتقل گردید و این موضوع در کاهش آزار مربوط به تبلیغات کمک شایانی می‌کند. جهت دانلود این ویجت از لینک زیر استفاده نمایید.

دانلود ویجت Chat Helper برای واتس اپ [گوگل پلی]