ارور 53 در آیفون ها؛ دردسر جدید کاربران و تعمیرگاه‌های غیر اپلی

ارور 53 در آیفون 6 اس و 6 اس پلاس؛ دردسر جدید کاربرن و تعمیرگاه‌ها

به نظر میرسد که پس از مطالعه این مطلب، کاربران اپل انگیزه خوبی برای کوچ کردن به سمت اندروید خواهند داشت! یک ویژگی جدید در آیفون‌ها درحال ظهور می‌باشد که منجر به بریک شدن دستگاه شما خواهد شد و آن هم توسط دستگاه‌های تعمیر شده در تعمیرگاه‌های متفرقه کشف شده است. بسیاری از کاربرانی که سیستم عامل آیفون خودشان را به آخرین نسخه از آی او اس 9 ارتقاء داده اند، اعلام کرده‌اند که دستگاهشان با ارور 53 مواجه شده و عملاً بریک یا غیرقابل استفاده گردیده است.

اگر چه ممکن است این پیغام خطا یا همان ارور 53 پس از گذشت هفته‌ها و یا ماه‌ها بر روی دستگاه شما نمایان شود، ولی به واسطه این مشکل تمامی اطلاعات شما نیز از دست رفته و غیر قابل بازیابی خواهند بود. بر اساس گزارشات این مشکل زمانی پیش خواهد آمد که شما تاچ آیدی و همان دکمه هوم آیفون خود را به دست تعمیر نزد تعمیرگاه‌های متفرقه بسپارید. اما بدترین خبر آن است که پس از نمایش ارور 53 “Error 53 بر روی صفحه تلفن هوشمند شما، هیچ راه حلی وجود نداشته و عملاً شما ناچار به خرید یک تلفن دیگر خواهید بود!

ارور 53 در آیفونبه نقل از اپل این مشکل درواقع یک راه حل امنیتی برای تلفن‌های هوشمند سرقتی است. هنگامی این مشکل رخ می‌دهد که شما دستگاهتان را به یک مرکز تعمیراتی غیر از اپل سپرده‌اید و آن مرکز نیز از قطعات غیر رسمی و تقلبی برای تعمیر تاچ آیدی شما استفاده کرده است. به همین جهت دستگاه این امر را به سیستم عامل سرقت اعلام کرده و موجب بریک شدن تلفن شما خواهد شد.

بنابر این برای جلوگیری از وقوع چنین مشکلی یا می‌بایست همواره به تعمیرگاه‌های اختصاصی خود اپل مراجعه نموده و یا در صورت تعمیر در تعمیرگاه‌های متفرقه، به هیچ عنوان سیستم عامل دستگاهتان را بروزرسانی ننمایید.