با این چراغ قوه کمری صدها متر را بدون نیاز به دست روشن کنید!

همه افراد و به خصوص کوه و صحرا نوردان همیشه چراغ قوه همراه دارند. به هر حال در محیط های کم نور و به خصوص در شب‌ها نمی‌توان بدون داشتن میدان دید حرکت کرد. اما معمولا به دست گرفتن چراغ قوه یا گذاشتن آن بر روی پیشانی، امکان حمل سایر موارد و انجام کار های دیگر را در فرد محدود می‌کند. آیا امکان در اختیار داشتن میدان نوری بدون اشغال شدن دستان یا پیشانی وجود دارد؟

یک استارت آپ قصد دارد با ارائه محصول جدید خود چنین مشکلی را حل نماید. چراغ قوه جدید این سرویس که با نام Repuslor شناخته می‌شود، طوری طراحی شده که دور کمر قرار می‌گیرد و میدان نوری مشابه با چراغ‌های جلوی اتومبیل را برای افراد فراهم می‌آورد.

فناوری مدرن LED توانسته است اتصالات نوری متفاوتی را کاملا قدرتمند و قابل حمل سازد. این روز ها چراغ قوه‌های EDC جیبی که تنها به کمک یک باتری ساده AA ساعت‌ها نور تولید می‌کنند، نزد کاربران بسیار متداول شده‌اند. حتی برخی از جدیدترین لامپ‌های نوری نظیر Nao plus به جهت ارائه نور مناسب و بهتر قابلیت تعامل با تلفن‌های هوشمند را شامل می‌شوند. با این حال دغدغه اصلی کوه نوردان و دوچرخه سواران، عدم نیاز به حمل این چراغ قوه‌ها با دستان یا پیشانی است.

2

اخیرا نور رسان جدید آهنربایی زینتونی را مشاهده کردیم که با کابل USB سازگاری داشته و به راحتی پوشیده می‌شود. با این حال چراغ قوه جدید Repulser به خاطر زاویه نوری 60 درجه‌ای، ارائه 7911 لومن نور و پرتاب نور 701 متری نسل جدیدی از این گجت‌ها را به رخ کشیده است.

اگر فیلم سینمایی قدیمی GhostBusters 1984 را دیده باشید، چنین حالت از چراغ قوه را حتما در آن دیده‌اید. کاربران این چراغ قوه قدرتمند و 1.3 کیلوگرمی را در انتهای کمربند که بر روی باسن قرار دارد محکم می‌کنند. حالا شاخه‌های انعطاف پذیر امکان هدف قرار دادن هر جهت را برای فرد مهیا می‌سازند.

نسخه ریپالسور با لامپ های 50 وات زنون HID توسط یک باتری 8000 میلی آمپری لیتیومی تغذیه می‌شوند که می‌تواند تا 90 دقیقه به صورت دائم روشنایی را به ارمغان آورد؛ همچنین نسخه 12 هزار میلی آمپری می‌تواند تا 115 دقیقه شارژدهی داشته باشد. با اتصال چراغ قوه به مدت یک ساعت به شارژر دیواری، آماده حرکت خواهید بود.

4

علاوه بر صفحه ال ای دی و سوییچ تنظیم قدرت، این چراغ قوه شامل یک درگاه USB جهت شارژ تلفن‌های همراه می‌باشد. با این که در بدنه این چراغ قوه از آلومینیوم، شیشه و پلاستیک مستحکم بهره گرفته شده، اما این گجت در نهایت فقط می‌تواند ضد آب و رطوبت باشد.

دوچرخه سواران می‌توانند نسخه خاصی از این چراغ قوه را خریداری کنند که به راحتی بر روی دوچرخه سوار می‌شود. با ریپالسر تقریبا همان میزان نوری که کاربران اتومبیل در اختیار دارند را خواهید داشت. در ادامه تصاویری از نمای نزدیک تر این گجت را مشاهده می‌کنید:

3 5

اما در مورد قیمت این محصول جدید باید بگوییم که نسخه 8 هزار میلی آمپری (با 90 دقیقه شارژدهی) حدود 175 دلار و نسخه 12 هزار میلی آمپری (با 115 دقیقه شارژدهی) حدودا 199 دلار به فروش می‌رسد. اگر مراحل تولید طبق برنامه‌ها پیش رود، احتمالا در ماه جولای شاهد عرضه محصول خواهیم بود.