المپیک 2016 ریو را به صورت واقعیت مجازی ببینید

المپیک 2016 ریو را به صورت واقعیت مجازی ببینید

به شروع بازی‌های المپیک 2016 ریو نزدیک‌تر می‌شویم، هر 4 سال ما در خانه‌ها، کافی‌شاپ‌ها و سایر اماکن عمومی به دور هم جمع می‌شویم و در کنار هم به تماشای این رویداد بزرگ و بین المللی ورزشی می‌نشینیم. اما اگر امسال به دنبال کمی تغییر در تماشای این مسابقات جذاب هستید، شاید برایتان جالب باشد که شبکه NBC آمریکا قصد دارد برخی از این مسابقات را به صورت واقعیت مجازی پخش خواهد کرد.

اما خبر بد این که این پخش تنها منحصر به نمایشگر واقعیت مجازی سامسونگ بوده و تنها کسانی که سامسونگ Gear VR را تهیه کرده‌اند می‌توانند از تماشای این مسابقات به صورت واقعیت مجازی لذت ببرند. با توجه به گزارش منتشر شده از سوی شبکه ان‌بی‌سی، حدود 85 ساعت از رویداد ورزشی المپیک ریو به صورت واقعیت مجازی پخش خواهد شد و این اولین بار است که یک رویداد زنده ورزشی به این صورت پخش می‌شود. از طرفی چگونگی انجام این کار نیز در نوع خود جالب است و باید ببینیم این شبکه به چه روشی می‌خواهد مسابقات ورزشی را به گیر VR بیاورد.

سامسونگ Gear VR

نمی‌توان گفت که المپیک تنها رویدادی است که در واقعیت مجازی نمایش داده خواهد شد، بنابراین می‌توان انتظار آینده درخشانی را برای فناوری واقعیت مجازی پیش‌بینی کرد.