خداحافظ نکسوس‌های ارزان: گوشی گوگل پیکسل با شروع قیمت 650 دلار!

گوشی گوگل پیکسل

اینک زمانی از سال رسیده تا تمام شایعات مربوط به دیوایس‌های جدید نکسوس پیکسل به حقیقت تبدیل شود. دو گوشی جدید گوگل پیکسل که به احتمال خیلی زیاد کمپانی اچ تی سی طراحی و ساخت آن‌ها را بر عهده خواهد داشت در تاریخ 13 مهر رونمایی خواهند شد و ما حتی تا بدین لحظه مشخصات و تصاویر به بیرون درز کرده ای را نیز این دو گوشی هوشمند مشاهده کرده‌ایم.

پیش از این بر این باور بودیم که مدل بزرگ‌تر و قدرتمندتر یعنی پیکسل ایکس ال با قیمت 649 دلار و به تبع آن گوگل پیکسل نیز با قیمتی ارزان‌تر روانه بازار خواهند شد. اینک شایعات اشاره به این نکته دارند که مدل کوچک‌تر گوگل پیکسل با قیمت 649 دلار و مدل پیکسل ایکس ال با هزینه‌هایی بیشتر به فروش خواهد رسید.

سایت اندروید پلیس به نقل از یک منبع قابل اعتماد اشاره کرده می‌کند که شروع قیمت گوشی گوگل پیکسل 649 دلار خواهد بود. به ظاهر این رقم مربوط به مدل ورودی این هندست با حافظه داخلی 32 گیگابایت است. این قضیه در حال حاضر شایعه‌ای بیش نیست اما اگر چنین چیزی به حقیقت بپیوندد ما می‌توانیم بگوییم که گوگل در قیمت گذاری محصولات جدید خود به کلی نسبت به نکسوس‌ها متفاوت عمل کرده است.

این وبلاگ چندی پیش عنوان کره بود که مدل پیکسل ایکس ال با قیمت 650 دلار عرضه می‌شود و می‌توانیم انتظار قیمت کمتری را برای گوشی پیکسل داشته باشیم. هرچند نباید فراموش کنیم که این کمپانی با دیوایس‌های نکسوس خود همواره به عنوان برندی با کیفیت در صنعت گوشی‌های هوشمند شناخته می‌شود. به عنوان مثال باید به یک تولیدکننده بزرگ دیگر نظیر اپل اشاره کرد که نسخه‌ی 32 گیگابایتی آیفون 7 را با قیمت 649 دلار به فروش می‌رساند. اگر چیزی که به تازگی مطرح شده صحت داشته باشد، این روزها دیگر از تولید گوشی‌های ارزان قیمت و با کیفیت از سوی گوگل خبری نخواهد بود!

برای یادآوری بد نیست اشاره کنیم که نکسوس 5 ایکس با حافظه 16 گیگابایتی خود با قیمت 379 دلار به فروش می‌رسد. پس از آن مدل 32 گیگابایتی نیز وجود دارد که با برچسب قیمت 429 دلار در بازار موجود است. در سمتی دیگر ما شاهد حضور گوشی نکسوس 6 پی گران قیمت‌تر نیز هستیم. حال انتظار می‌رود که استراتژی گوگل برای دو گوشی پیکسل خود نیز به همین روال (البته با قیمتی بالاتر) پیش رود. انتظار می‌رود که بسیاری از مشخصات سخت افزاری دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال با یکدیگر مشابه باشد. یک چیپست اسنپدراگون 820/821 می‌تواند حامل قدرت این دو محصول باشد. این در حالی است که انتظار حضور یک رم با ظرفیت 4 گیگابایت و حافظه حداقلی 32 گیگابایتی را نیز خواهیم داشت.

با این حال اگر پیکسل با صفحه نمایش 5 اینچی خود حاوی برچسب قیمت 649 دلار باشد، بدون شک قیمت گوگل پیکسل ایکس ال با صفحه بزرگ‌تر می‌تواند حتی به بیش از 700 دلار نیز برسد. اگر مشخصات داخلی این دو محصول یکی باشد و تنها تفاوت آن‌ها مربوط به اندازه و رزولوشن صفحه نمایششان باشد، نمی‌توانیم شاهد اختلاف زیادی در قیمت آن‌ها باشیم. به ع نوان مثال می‌توان گفت که پیکسل ایکس ال با اختلافی 100 دلاری با قیمت 749 دلار به فروش خواهد رسید.

با توجه به اینکه نکسوس‌های گوگل همیشه مشهور به ارائه تجربه قدرتمندانه‌ای از پلتفرم  اندروید در برابر قیمت بسیار کم بودند و آن‌ها همواره نسبت به رقبای خود از قیمت بسیار کمتری برخوردار بودند، به نظر می‌رسد که گوگل در محصولات جدید خود معادله را به کلی تغییر داده و استراتژی قیمت گذاری محصولات جدید خود را با دگرگونی جدی دچار خواهد کرد! به هر حال باید تا زمان رونمایی رسمی این دو محصول منتظر بمانیم تا با قطعیت بیشتری در خصوص آن‌ها صحبت کنیم.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا گوگل با عرضه محصولاتی با قیمت بسیار بالا می‌تواند موفقیت نکسوس‌های ارزان قیمت خود را تکرار کند یا خیر؟

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید