نسخه پلی استیشن 4 پرو «خیزش توم ریدر» شامل تنظیماتی برای گرافیک و نرخ فریم بازی خواهد بود

خیزش توم ریدر

اگر پیگیر اخبار دیجی رو بوده باشید حتماً اطلاع دارید که روز گذشته سونی اقدام به معرفی رسمی مدل پیشرفته‌تر پلی استیشن 4 با نام پلی استیشن 4 پرو (PlayStation 4 Pro) نمود و همه علاقه‌مندان منتظرند تا ببینند این کنسول جدید در اجرای بازی‌ها به چه نحو عمل خواهد کرد. حال پس از هیاهوی رونمایی از پلی استیشن جدید، اسکرین شات‌هایی از نسخه پلی استیشن 4 پرو بازی محبوب «خیزش توم ریدر» (Rise of the Tomb Raider) منتشر شده است که جزئیات خوبی را از این عنوان و همچنین سخت افزار جدید سونی فاش می‌کند.

پلی استیشن 4 پرواین عنوان که پیش از این برای کنسول‌های ایکس باکس 360، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی نیز منتشر شده است، به نظر می‌رسد بهترین نمایش بصری خود را بر روی کنسول جدید سونی ارائه خواهد کرد و ظاهراً چندین گزینه مختلف برای تغییر تنظیمات گرافیکی و نرخ فریم بازی در این نسخه گنجانده شده است. اتفاقی که بیشتر در عناوین مربوط به رایانه‌های شخصی رواج داشته و در بازی‌های کنسولی به ندرت با چنین تنظیماتی روبرو هستیم.

در طی جلسه پرسش و پاسخی که پس از معرفی پلی استیشن 4 پرو صورت گرفت، توسعه دهنده بازی خیزش توم ریدر، یعنی کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) به نکات جدیدی در رابطه با این عنوان و نحوه اجرای آن بر روی کنسول جدید سونی اشاره کرده است. طبق گفته کریستال داینامیکس، در بازی سه حالت مختلف گرافیکی در نظر گرفته شده که هر کدام از آن‌ها دقت تصویری و نرخ فریم متفاوتی را در بازی اعمال می‌کند.

نسخه پلی استیشن 4 پرو خیزش توم ریدرجزئیات این سه حالت به این شرح است:

  • حالت 4K: در این حالت دقت تصویری برابر 4K و نرخ فریم نیز برابر 30 فریم در ثانیه خواهد بود.
  • حالت تصویری غنی (Enriched Visuals Mode): در این حالت دقت تصویری برابر 1080p و نرخ فریم نیز برابر 30 فریم در ثانیه خواهد بود.
  • حالت نرخ فریم بالا (High Frame-rate Mode): در این حالت دقت تصویری برابر 1080p و نرخ فریم نیز برابر 60 فریم در ثانیه خواهد بود.

شایان ذکر است که طبق اظهارات توسعه دهنده بازی، در حالت نرخ فریم بالا، ممکن است نرخ فریم بر روی 60 فریم در ثانیه ثابت نباشد ولی در حداقل مقدار خود، نرخ فریم بالای 45 فریم در ثانیه را ارائه خواهد کرد.

در انتها لازم است اشاره کنیم که نسخه پلی استیشن 4 خیزش توم ریدر قرار است در روز 11 اکتبر (20 مهر) عرضه شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید