کشتی‌ باری کنترل از راه دور رولز رویس تا 4 سال دیگر به آب می‌افتد!

کشتی‌ باری کنترل از راه دور رولز رویس

کمپانی رولز رویس موتور کارز (Rolls-Royce Motor Cars) نام یک خودروساز بریتانیایی است که در زمینه مهندسی، طراحی و تولید خودروهای لوکس فعالیت می‌کند. این کمپانی در سال 1906 توسط «چارلز رولز و هنری رویس» تأسیس شد.

اما فعالیت این خودروساز تنها به تولید خودروهای لوکس ختم نمی‌شود. این کمپانی استراتژی خاصی را برای استقرار کشتی‌های باری که به صورت از راه دور و کاملاً مستقل هدایت خواهد شد تدارک دیده است. این کشتی از طریق یک عرشه کاملاً مجازی که در آن خدمه‌ها نیز می‌توانند به همانند شرایط عادی در کنار شخص نخست کشتی حضور داشته باشند مدیریت خواهد شد و شما با استفاده از دوربین‌های واقعیت مجازی می‌توانید همه چیز را زیر نظر داشته باشید. در این صورت نیازی به خدمه زیادی در کشتی نیز نخواهد بود و چندین کشتی باری غول پیکر از راه دور تنها با هدایت یک نفر قابل جابه‌جایی هستند.

رولز رویس توضیح می‌دهد که این کشتی‌ها مزایای متعددی را به همراه دارند. شما می‌توانید بدون نیاز به مسافرت‌های طولانی مدت با کشتی و تنها قرار گرفتن در یک اتاق در دفتر کار خود، این کشتی‌ها را از راه دور کنترل کنید. علاوه بر آن فضای بیشتری نیز به جهت قرار دادن بار در این کشتی به وجود خواهد آمد. از سوی دیگر شما از خطرات دریایی مختلف نظیر طوفان‌های مهیب، مقابله با دزدان دریایی و غرق شدن در آب در امان خواهید بود. هرچند که این کشتی روباتیک ممکن است تعدادی مشاغل را حذف کند اما در عوض اجازه می‌دهد تا شما زحمت‌های بی‌شماری را که همواره در سطح دریا جهت انتقال بارها می‌کشید را نداشته باشید.

شاید اگر بخواهیم تا قبل از تولید این کشتی ترسیمی از آن در ذهن خود داشته باشیم، می‌توانیم به فیلم Star Trek (پیشتازان فضا) اشاره کنیم که همچنین سیستمی در آن فیلم قابل مشاهده بود.

رولز رویس می‌گوید که نخستین رونمایی از این محصول تا سال 2020 عملی خواهد بود. این نخستین بار در طول تاریخ است که شاهد پیشرفت عظیمی در صنایع دریایی هستیم.