آیفون ۷ از سوی اپل به بدنه مستحکم‌تر و ضدآب مجهز خواهد شد [شایعه]

آیفون ۷ از سوی اپل به بدنه مستحکم تر و زد آب مجهز خواهد شد
آیفون ۷ از سوی اپل به بدنه مستحکم تر و زد آب مجهز خواهد شد

ما در حال حاضر درست در میانه اولین هفته ای هستیم که آیفون های ۶ اس و ۶ اس پلاس وارد بازار شده‌اند و به همین دلیل شاید صحبت برای محصول سال بعد اپل خیلی زود باشد. اما شایعات و اخبار پیرامون محصولات اپل تمامی ندارد. طبق شایعاتی که مبدا آنها مثل همیشه از کشور چین نشات می گیرد، بدنه آیفون بعدی بسیار مقاوم تر از آلومینیوم سری ۷۰۰۰ ایست که در آیفون های فعلی به کار رفته است. لازم به ذکر است که این نوع از آلومینیوم در سازمان های فضایی کاربرد دارد.

این را نیز باید در نظر داشت که این خبر از یکی از زیر شاخه های وبسایت Weibo که در چین حکم توییتر را دارد، درز پیدا کرده است. با استناد به آن، بدنه آیفون ۷ به قدری مقاوم خواهد بود که اجازه ورود هیچ گونه رطوبتی را به داخل قطعات داخلی نمیدهد. بنابراین آیفون ۷ قادر خواهد بود با لقب زد آب بودن وارد بازار شود. همانطور که قبلا خواندید، آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس میتوانند تا ۶۰ دقیقه درون آب، بدون اینکه آسیبی ببینند دوام بیاورند. ولی به دلیل آنکه خود اپل نامی از گواهی  ضدآب بودن دستگاه هایش به میان نیاورده، ما نیز نمیتوانیم به چند تست اکتفا کرده و گوشی خود را به زیر آب ببریم. حتی در معرض رطوبت قرار دادن و استفاده از آن در زیر باران ملایم نیز به نظر کار عاقلانه ای نمی آید.

همین شایعه، به دو سیم کارت شدن آیفون بعدی نیز اشاره می‌کند و مدعی شده که این آیفون فروش خوبی را تجربه نخواهد کرد. آخرین بخش از گفته های این منبع، میتواند کل این شایعات را زیر سوال ببرد، چرا که همه ما دوست داریم که گوشی مستحکم تری را در دست بگیریم. مانند سامسونگ S6 Active. سری اکسپریا زد ۵ از سوی سونی و نسل سوم موتو G که گوشی هایی ضدآب می باشند. آنها قادرند در عمق یک متری آب تا ۳۰ دقیقه مقاومت کنند. بعضی دیگر از گوشی های موتورولا در برایر باران های ملایم و شرایط این چنینی نیز  قادر به استفاده هستند.

اگر شما نمی‌خواهید یک سال منتظر این قابلیت بر روی آیفون خود بمانید، میتوانید از قاب و کاورهایی که این ویژگی را به تلفن شما می بخشند، استفاده کنید.