شایعه همکاری گوگل و لنوو در پروژه تانگو

شایعه همکاری گوگل و لنوو در پروژه تانگو

مدت زمان زیادی از سرمایه گذاری گوگل بر روی پروژه تانگو می‌گذرد اما همچنان خبری از خروج محصولی از این پروژه نیست. حال شایعاتی پیرامون همکاری گوگل و لنوو به بیرون درز کرده که نشان از تصمیم این دو شرکت برای ساخت و معرفی سریعتر سخت افزار با این تکنولوژی را دارد. در گذشته شرکت گوگل یک تبلت را برای نمایش قابلیت های این پروژه رونمایی کرد اما در حال حاضر صحبت از همکاری بین دو شرکت برای تولید یک گوشی به روش تانگو است.

شرکت چینی لنوو در حال حاضر یکی از پرفروش ترین برندهای موبایل بازار چین بوده و در کنار کمپانیهایی چون شیائومی و هواوی بخش بزرگی از این بازار را در دست دارد. کیفیت ساخت محصولات این شرکت را می توان بسیار مطلوب و قابل رقابت با بزرگان این صنعت دانست.

“اوان بلس” مشهور، این بار از طریق حساب تویتر خود اعلام کرده که گوشی مذکور در رده فبلت قرار داشته و دارای صفحه نمایش ۶.۴ اینچی با رزولوشن QHD بوده و توسط شرکت لنوو تولید خواهد شد. او تنها به این مشخصات بسنده نکرده و PHAB2 Pro را به عنوان نام این فبلت نیز ذکر کرده است.

اطلاعاتی نیز پیش از این در مورد این فبلت منتشر شده بود که مبنی بر استفاده پردازنده ای از شرکت کوالکام برای امور پردازشی و گرافیکی در این محصول مشترک است. طبق شایعات گذشته، قیمت در نظر گرفته شده برای این فبلت کمتر از 500 دلار بوده و عرضه آن به صورت عمومی خواهد بود.

تلاش و هدف گوگل برای رساندن این تکنولوژی به عموم کاربران است ولی همانطور که می دانید اغلب کاربران امروزی چندان ‌ای با سایز فبلت های بزرگ نداشته و با آن احساس راحتی نمی‌کنند. گوگل نکسوس 6 نمونه بارزی از عدم استقبال کاربران از صفحه نمایش های بسیار بزرگ در موبایل ها، حتی با وجود صفحه نمایشی کوچکتر و  در سایز 6 اینچی است. باید منتظر بمانیم تا ببینیم که گوگل با توجه به تجربه ناموفق خود در فروش نکسوس 6، محصول مشترک خود و لنوو را در چه سایزی به بازار روانه خواهد کرد.