آیا سامسونگ یک عینک هوشمند به نام Samsung Ahead عرضه خواهد کرد؟

Samsung Ahead میتواند Google Glass سامسونگ باشد

مدت زیادی است که شایعات ساخت رقیبی برای گوگل گلس (Google Glass) از طرف سامسونگ به گوش می‌رسد و اکنون به نظر می‌رسد سامسونگ یک قدم به ساخت این محصول نزدیک‌تر شده است.

در سال‌های گذشته تعدادی از پتنت های سامسونگ فاش شده بودند که در بین آن‌ها Gear Glass هم وجود داشت که از آن به عنوان رقیب گوگل گلس نام برده می‌شد و حتی در آن زمان شایعه شده بود این محصول همزمان با گلکسی نوت 4 به بازار عرضه می‌شود، با این حال سامسونگ تاکنون محصولی در این زمینه روانه بازار نکرده است. اکنون یک برنامه تجاری جدید از این کمپانی به بیرون درز پیدا کرده که ادعا می‌کند سامسونگ در نظر دارد با تولید محصولی به نام Samsung Ahead رقیبی برای گوگل گلس تولید کند.

samsung-ahead-trademarkسامسونگ علامت تجاری جدیدی با نام Ahead به ثبت رسانده که به محصولی تعلق دارد که تاکنون معرفی نشده است، این پتنت دارای یک لوگو است که شکل آن یک دستگاه پوشیدنی شبیه به یک کلاه ایمنی را تداعی می‌کند. در جزییات پر شده برای این نوآوری اینگونه به نظر می‌رسد که این محصول یک سیستم عامل برای دستگاه‌های دیجیتال پوشیدنی خواهد بود، یک ماژول صفحه نمایش الکترونیکی دارد و از MP3 نیز پشتیبانی می‌کند. مسلم است که این توصیفات از این جهت ذکر شده‌اند تا از حق امتیاز این علامت تجاری در برابر محصولاتی که ممکن است کمپانی‌های دیگر با نام Ahead عرضه کنند، محافظت شود.

اگرچه چندین سال است اخباری در رابطه با ساخت چنین محصولی از طرف سامسونگ به گوش می‌رسد اما هنوز مشخص نیست سامسونگ چه زمانی رقیب گوگل گلس را روانه بازار خواهد کرد.