سامسونگ و ال‌جی در حال کار بر روی صفحه نمایش‌هایی با 4 لبه خمیده هستند!

اگر از طراحی گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس سامسونگ لذت برده‌اید، بد نیست بدانید امروز گزارشی منتشر شد که نشان می‌دهد سامسونگ در حال کار بر روی صفحه نمایش‌هایی با 4 لبه خمیده است. این در حالی است که صفحه نمایش پرچمداران اخیر سامسونگ دارای 2 لبه خمیده بودند.

با توجه به این خبر، بالا و پایین صفحه نمایش نیز دارای لبه خمیده خواهند بود، که آن را بسیار جذاب می‌کند. چنین صفحه نمایشی بیش از 98 درصد از قاب رویی گوشی را در اختیار می‌گیرد. همچنین تصور می‌شود ال‌جی که رقیب سامسونگ است نیز در حال کار بر روی یک پنل مشابه است.

بر اساس گزارش امروز، سامسونگ در اصل قرار بوده که از این صفحه نمایش جدید در آیفون 8 شرکت اپل استفاده کند. اخیرا، سامسونگ و اپل قراردادی را امضا کردند که به موجب آن سامسونگ باید تا آخر امسال، 92 میلیون پنل OLED در اختیار اپل قرار دهد. در چند روز گذشته تصاویری از مدل سه بعدی آیفون 8 نیز توسط برخی سایت‌ها منتشر شد که نشان می‌دهد صفحه نمایش این گوشی کاملا تخت بوده و هیچ ناصافی در بالا یا پایین آن وجود ندارد. گزارش‌های دیگر نشان می‌دهد که اپل تصمیم خود را برای استفاده از صفحه‌ نمایش OLED تخت بر روی گوشی‌ مدل سالگرد خود گرفته است. مشکلاتی که در روند لایه‌سازی وجود داشت باعث شد تا اپل تصمیم به استفاده از صفحه نمایش تخت در آیفون 8 بگیرد. لایه‌سازی موادی مانند شیشه را برای محافظت از صفحه نمایش به آن اضافه می‌کند.

یکی از مشکلات اصلی، جلوگیری سامسونگ و ال‌جی از پیشرفت توسعه صفحه نمایش‌هایی با 4 لبه خمیده است. در هر گوشه این صفحه نمایش‌ها یک موقعیت برای لمس وجود خواهد داشت که لمس آن‌ها با تکنیک‌های فعلی لایه‌سازی کار نمی‌کند و پشتیبانی نمی‌شود. این بدان معنی است که اپل باید برای گوشی امسال خود به صفحه نمایش OLED تخت اکتفا کند. همچنین اگر سامسونگ می‌خواهد از صفحه نمایش با 4 لبه خمیده در گلکسی اس 9 استفاده کند، باید فرآیند لایه‌سازی جدیدی را در آن به کار گیرد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید