آیفون ایکس برای سامسونگ سودآورتر از گلکسی اس 8 است!

آیفون ایکس و گلکسی اس 8

همان‌طور که می‌دانید کمپانی اپل چندی پیش از پیشرفته‌ترین گوشی هوشمند خود با نام آیفون ایکس (iPhone X) رونمایی کرد. این گوشی هوشمند برای اولین بار از صفحه نمایش اولد (OLED) بهره‌مند می‌باشد که البته تولید این نمایشگرها به شرکت رقیب کره‌ای، یعنی سامسونگ سپرده شده است. این طور که به نظر می‌رسد، سامسونگ هر یک از پانل‌های اولد آیفون ایکس را به قیمت 70 دلار به اپل می‌فروشد. اما این تنها قطعه‌ای نیست که اپل تولید آن را به عهده سامسونگ گذاشته است. به تازگی وال استریت ژورنال اقدام به تهیه گزارشی در این مورد نموده و مجموع پولی که از فروش هر دستگاه آیفون ایکس به سامسونگ می‌رسد را برابر 110 دلار برآورد کرده است.

این عدد نتیجه تحقیقات شرکتی به نام Counterpoint Research می‌باشد و طبق پیش‌بینی این موسسه تحقیقاتی، تا سال 2019 اپل در مجموع بیش از 130 میلیون دستگاه آیفون ایکس به فروش خواهد رساند که در واقع میلیاردها دلار از درآمد حاصل از آن به شرکت کره‌ای سامسونگ اختصاص خواهد داشت.

آیفون ایکس
آیفون ایکس

برای مقایسه بد نیست بدانید که انتظار می‌رود سامسونگ در مجموع 50 میلیون دستگاه گلکسی اس 8 را در یک بازه زمانی 20 ماهه به فروش برساند و حدود 202 دلار از تولید قطعات هر واحد از این گوشی‌های هوشمند سود خواهد کرد. با یک حساب سرانگشتی مشخص می‌شود که در طی این مدت 20 ماهه درآمد حاصل از فروش قطعات آیفون ایکس 4 میلیارد دلار بیش‌تر از مجموع سود حاصل از تولید قطعات گلکسی اس 8 خواهد بود!

دو شرکت اپل و سامسونگ سودآورترین نهادهای غیر مالی در جهان هستند و این طور که به نظر می‌رسد نمی‌توانند مستقل از یکدیگر به فعالیت خود ادامه دهند؛ حداقل می‌توان گفت تا زمانی که اپل جایگزینی برای پانل‌ها و تراشه‌های سامسونگ، جهت استفاده در آیفون‌های خود پیدا نکرده این اتفاق رخ نخواهد داد و البته این مسئله یک چالش بسیار بزرگ برای اپل می‌باشد.

1 دیدگاه

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید