سامسونگ: زمان زیادی به معرفی گوشی تاشو نمانده است

گوشی تاشو

سال هاست که در نمایشگاه های مختلف شاهد نمایش صفحه نمایش ها منعطف هستیم که هر سال نیز پیشرفت های قابل توجهی نسبت به قبل می کنند. بدین ترتیب به نظر می رسد عامل عرضه نشدن گوشی و تبلت با صفحه نمایش تاشو، نمایشگر ها نیستند و مشکل اصلی سایر اجزا همانند باطری و مادربورد بوده که در حال حاضر هیچ کدام قابلیت انعطاف پذیری را ندارند. مدتی پیش شایعاتی را در مورد گوشی های تاشو سامسونگ منتشر کردیم و دیروز نیز شاهد نمایش نسخه آزمایشی گوشی تاشو از شرکت لنوو بوده ایم و این نشان می دهد بسیار به تاریخ عرضه گسترده و تجاری گوشی تاشو نزدیک شده ایم.

گوشی تاشو سامسونگ

همانطور که قبلا در گزارشی مطرح کردیم، سامسونگ در پی معرفی گوشی های تاشو خود در قالب سری X است و به نظر می رسد این گوشی ها را در نمایشگاه بین المللی موبایل بارسلونا پیش رو، خواهیم دید. گر چه منابع این گزارش ناشناس و تا حدی غیر قابل اعتماد بود اما حالا رئیس و مدیرعامل سامسونگ الکترونیکس آمریکای شمالی، آقای گرگوری لی مطالب مهمی را در مورد موبایل های تاشو سامسونگ مطرح کرده است.

او به سخت بودن و کند بودن تحقیقات پیرامون موبایل های تاشو تجاری و قابل عرضه اشاره کرد؛ اما او در ادامه اضافه می کند که مشکل اصلی دوام و فناوری ساخت گوشی تاشو نیست بلکه مانع اصلی قیمت بالای تمام شده این محصولات بوده که ارزش خرید آنها را پایین خواهد آورد. لی می گوید شرکت سامسونگ زمان زیادی را صرف ساخت صفحه نمایش های منعطف کرده اما بیشتر این زمان صرف تحقیقاتی برای کاهش هزینه تولید این نمایشگر ها شده است.

صفحه نمایش منعطف

اما او خبرهای خوبی نیز برای علاقه مندان داشت، لی می گوید شرایط برای تولید و عرضه نسخه های نهایی فراهم شده است و زمان زیادی تا معرفی چنین محصولاتی نمانده است.

حال باید صبر کنیم و ببینیم سامسونگ در چه زمانی از محصولات تاشو خود رونمایی خواهد کرد. با نگاهی به تقویم، نزدیک ترین و بزرگترین رویداد تکنولوژی و موبایلی آینده، نمایشگاه MWC 2017 است که می توانیم در آن منتظر معرفی سری اکس باشیم. با اینکه از تاریخ دقیق معرفی این سری از محصولات اطلاع چندانی نداریم، با این حال از عنوان شدن این موضوع توسط یکی از مدیران سامسونگ و نزدیک شدن زمان معرفی آنها بسیار هیجان زده ایم.