سامسونگ نقص ضد آب نبودن گلکسی اس 7 اکتیو را رفع می‎کند

گوشی گلکسی اس 7 اکتیو سامسونگ باید ضد آب باشد، ولی ظاهرا بعضی از واحدهای این گوشی اعتبار لازم در این زمینه را ندارند.

این گوشی جان سخت، که به صورت انحصاری برای اپراتور AT&T در ایالات‎متحده ساخته شده است، دارای گواهینامه‎ی IP68 است تا هم نسبت به آب و هم غبار مقاومت از خود نشان دهد. طراحی این گوشی به نحوی بوده است که طبق این گواهینامه تا عمق 1.5 متری آب به مدت 30 دقیقه دوام بیاورد. ولی وب‎سایت معروف Consumer Reports در تاریخ 19 خرداد دو واحد از این گوشی را در یک محفظه‎ی تست قرار داد و در گزارش خود اعلام کرد که هر دو گوشی مذکور ضد آب نبوده‎‎اند. وب‎سایت CNET نیز تست مشابهی را انجام داد و از 4 گوشی دوتای آن‎ها موفق به رد کردن آزمایش نشدند.

تمامی واحد‎های گوشی گلکسی اس 7 اکتیو سامسونگ در یک کارخانه در قاره‎ی آسیا ساخته شده‎اند و حداقل بعضی از آن‎ها به نظر می‎رسد مشکل نام برده شده را دارا باشند. در تاریخ 1 مرداد، شرکت سامسونگ به این ادعاها واکنش نشان داد و به وب‎سایت Consumer Reports اظهار داشت که مشکل مورد نظر در خط تولید را پیدا کرده است. این شرکت به سرعت این مشکل را رفع کرد و از ارائه‎ی جزئیات بیشتر خودداری و اعلام کرد که واحدهای گوشی S7 اکتیوی که از حالا عرضه می‎شوند چنین نقصی را نباید داشته باشند.

این شرکت کره‎ای گوشی‎های عرضه شده را از فروشگاه‎های فروش جمع نخواهد کرد. تمامی گوشی‎های سامسونگ یک ضمانت یک ساله دارند، که دلیل سامسونگ برای این اقدام را توضیح می‎دهد، بنابراین هرکدام از کاربران که با این مشکل روبرو شوند می‎توانند آن را به فروشگاه خرید برگشت بزنند و یا به طور مستقیم از طریق سامسونگ برای تعویض آن اقدام کنند. سامسونگ هشدار داده است که گوشی‎هایی که به واسطه‎ی عوامل دیگر، نه غوطه‎ور کردن در آب، آسیب یافته‎اند را تعویض نخواهد کرد.

سامسونگ توضیحاتی نسبت به این‎که چطور کاربران می‎توانند پی به نقص گوشی خود ببرند (به عنوان مثال نظیر بررسی شماره مدل گوشی‎هایشان) نداده است، گرچه این شرکت اعتقاد دارد که تنها تعداد اندکی از گوشی‎های گلکسی اس 7 اکتیو به این مشکل دچار بوده‎اند.