پشتیبانی گلکسی نوت 7 از پورت Type-C USB

پورت جدید Type-C USB
پورت جدید Type-C USB

امروز ویدیویی جدید از یک منبع ویتنامی منتشر شده است که نشان می‌دهد پرچمدار جدید سری نوت سامسونگ، یعنی گلکسی نوت 7 از پورت جدید Type-C USB استفاده خواهد کرد. چندی پیش نیز خبری در مورد مشاهده شدن نام نسخه جدیدی از هدست واقعیت مجازی سامسونگ یعنی «گیر وی آر» (Gear VR)، در وب‌سایت واردات و صادرات کشور هند با نام Zauba، منتشر شده بود که به نظر می‌رسد بی‌ارتباط با خبر امروز نیست! شاید بپرسید چه ارتباطی بین این دو خبر وجود دارد؟ خوب، هدست واقعیت مجازی کنونی سامسونگ، تنها از پورت micro USB پشتیبانی می‌کند و تولید نسخه جدیدی از آن احتمالاً با هدف اضافه کردن پشتیبانی از Type-C USB که در محصولی جدید از سامسونگ به کار گرفته شده، بوده است. با توجه به خبر امروز نیز احتمالاً این محصول جدید سامسونگ، گلکسی نوت 7 خواهد بود.

کابل Type-C USB ساخت سامسونگ در ویتنام
کابل Type-C USB متعلق به گلکسی نوت 7؛ ساخته شده توسط سامسونگ در ویتنام

همچنین در ویدیوی مذکور، سه کابل شارژ مختلف نیز مشاهده می‌شود. اولین کابل مربوط به پورت Type-C USB بوده و متعلق به گوشی هوشمند مایکروسافت لومیا 950 (Lumia 950) می‌باشد (به رنگ مشکی). دو کابل سفید رنگ دیگر نیز ساخت کمپانی سامسونگ در کشور ویتنام هستند؛ در حالی که یکی از این کابل‌ها از اتصال micro USB برخوردار می‌باشد، کابل دوم جهت استفاده در پورت Type-C USB طراحی شده است.

کابل‌های یو اس بی میکرو و Type C
کابل‌های مشاهده شده در ویدیو؛ از چپ به راست: کابل Type-C USB، کابل micro USB و کابل Type-C USB لومیا 950

همانطور که در تصاویر مربوط به این کابل‌ها نیز مشاهده می‌کنید، کابل سفید رنگ Type-C USB دارای برچسبی پلاستیکی است که بر روی آن شماره مدل N930 درج شده و این شماره متعلق به فبلت جدید و بسیار مورد انتظار سامسونگ می‌باشد.

شماره مدل N930 بر روی کابل
بر روی برچسب کابل، شماره مدل N930 درج شده که مربوط به گلکسی نوت 7 است

شایان ذکر است که پورت جدید Type-C USB امکان انتقال اطلاعات با سرعتی بالاتر و همچنین شارژ سریع‌تر باتری را فراهم می‌کند و البته به علت طراحی متقارنی که دارد، امکان اتصال آن از هر دو طرف (بدون توجه به نحوه در دست گرفتن سوکت) وجود دارد. در مورد فبلت گلکسی نوت 7 سامسونگ نیز باید گفت این محصول جدید قرار است در رویداد اختصاصی سامسونگ موسوم به Unpacked که در تاریخ 2 اوت (12 مرداد) در شهر نیویورک برگزار خواهد شد، معرفی شود.