Samsung Galaxy S8 در فوریه سال آینده و با دوربین دوگانه رونمایی می‌شود

پس از عرضه‌ی گلکسی نوت 7 اکنون شایعاتی را در مورد پرچمدار بعدی سامسونگ در سال 2017 می‌شنویم. بله، درست حدس زدید، در مورد گلکسی اس 8 صحبت می‌کنیم. شاید کمی زود باشد که شایعه‌ی قابل اتکایی در مورد این پرچمدار به بیرون درز کند، اما از آن‌جایی که اس 8 بزرگ‌ترین دستگاه مورد انتظار سامسونگ خواهد بود، از کنار این شایعات به راحتی هم نمی‌توان گذر کرد. با دیجی رو همراه باشید تا ببینیم تا الآن باید چه چیزی از کهکشانی بعدی سامسونگ انتظار داشته باشیم.

یکی از مهم‌ترین تغییراتی که در اس 8 احتمالاً شاهد آن باشیم، استفاده‌ی از سنسور دوگانه‌ی دوربین خواهد بود. سامسونگ بالاخره استفاده از دوربین دوگانه را در دستور کار خود قرار می‌دهد. امسال دیدیم که شرکت‌هایی چون ال جی، هواوی و احتمالاً اپل در این راه قدم برداشته‌اند و برایمان سؤال شده بود که سامسونگ چه زمانی دست به این اقدام خواهد زد. ظاهراً در پرچمدار بعدی سامسونگ چنین قابلیتی گنجانده خواهد شد و در نهایت سامسونگ اس 8 به همراه اس 8 اج مجموعاً دارای 4 دوربین در پشت دستگاه می‌شوند. در جلوی پرچمدار بعدی سامسونگ هم دوربین سلفی و یک اسکنر عنبیه چشم قرار می‌گیرند، اسکنری که اخیراً استفاده از آن را در نوت 7 دیدیم. در پشت دستگاه هم همانطور که اشاره کردیم انتظار حضور سنسور دوگانه‌ی دوربین را داریم.

همچنین در کنار استفاده از حسگر دوگانه‌ی دوربین، باید شاهد صفحه‌ی نمایشی با کیفیت 4K در اس 8 باشیم. البته در کنار رزولوشن تصویر 4K، قابلیتی نرم افزاری توسط سامسونگ در نظر گرفته خواهد شد تا بتوان رزولوشن تصویر را به 2K (Quad HD) و یا حتی کمتر کاهش داد. این قابلیتی بسیار کاربردی خواهد بود، چرا که به کاربر اجازه می‌دهد هنگام ضرورت، صفحه‌ی نمایش را در بالاترین کیفیت ممکن در اختیار داشته باشد و هنگامی که نیاز به حفظ باتری دارد، رزولوشن را پایین‌تر بیاورد.

با توجه به این شایعات هیجان انگیز در مورد کهکشانی بعدی سامسونگ، تا معرفی پرچمدار سال بعدی کره‌ای‌ها نمی‌توانیم صبر کنیم. طبق انتظارات، سامسونگ از گلکسی اس 8 و اس 8 اج ماه فوریه‌ی سال آینده رونمایی خواهد کزد.