تکنولوژی توربو اسپید سامسونگ راه حلی برای بهبود عملکرد حافظه رم در گوشی‌ها

تکنولوژی توربو اسپید

در پی عرضه گوشی هوشمند گلکسی جی 2 (Galaxy J2)، کمپانی کره‌ای سامسونگ با انتشار یک ویدیوی جالب اقدام به توصیف تکنولوژی جدید خود نموده که در این گوشی هوشمند نیز به کار گرفته شده است. این تکنولوژی که با نام توربو اسپید (Turbo Speed Technology) و یا به اختصار TST معرفی شده است، در واقع به عنوان راه حلی برای بهبود عملکرد گوشی‌های هوشمند در برخی زمینه‌های چالش برانگیز مانند سرعت بارگذاری اپلیکیشن‌ها، روان‌تر شدن عمل مولتی تسکینگ و افزایش بهره‌وری حافظه رم به واسطه برخی بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری ارائه شده است.

سامسونگ گلکسی جی 2در این روش، سامسونگ به جای اینکه برای رفع مشکلات موجود، قدرت پردازشی و منابع حافظه رم را ارتقاء دهد، تمرکز خود را بیشتر بر روی بخش‌هایی گذارده که تأثیر مستقیمی بر مصرف روزانه و عادی کاربران از گوشی‌های هوشمند دارند. در اولین گام نیز مهندسان سامسونگ اقدام به کاهش اندازه و میزان حافظه مصرفی برخی اپلیکیشن‌های اصلی گوشی نموده‌اند که به صورت پیش‌فرض برای تماس‌های تلفنی، ارسال پیامک و برقراری ارتباطات، استفاده می‌شوند. همچنین این اپلیکیشن‌ها به یک صفحه خانگی اختصاصی منتقل شده و نحوه مدیریت حافظه رم نیز بهبود می‌یابد تا بتواند به صورت کاملاً هوشمندانه‌، حافظه مصرفی به وسیله سیستم عامل، هسته و لایه‌های مختلف سخت‌افزاری را پاکسازی نموده و به این طریق این فضا را در اختیار سایر بخش‌ها قرار دهد.

تکنولوژی توربو اسپید سامسونگهمانطور که در ابتدای متن هم اشاره کردیم، سامسونگ برای نمایش این تکنولوژی جدید خود از گوشی هوشمند گلکسی جی 2 بهره گرفته است و گفته شده که این گوشی با داشتن 2 گیگابایت حافظه رم، حدود 40 درصد سریع‌تر از گوشی‌هایی با دو برابر این مقدار حافظه، قادر به بارگذاری اپلیکیشن‌ها می‌باشد. حتی از جهتی می‌توان گفت گوشی‌های سری J سامسونگ به صورت بالقوه، سریع‌تر از پرچمدارهای سری S این شرکت هستند! با این حساب می‌توان پیش‌بینی کرد که سامسونگ تکنولوژی توربو اسپید خود را برای گوشی‌های هوشمند مطرح خود نیز معرفی کند، مگر اینکه برخی محدودیت‌های تکنیکی مانع از انجام این کار شوند.