3 محصول سامسونگ در صدر دستگاه‎های پرفروش اندرویدی

طبق آخرین تحقیقات انجام شده توسط موسسه Strategy Analytics سه گوشی هوشمند ساخت سامسونگ در صدر لیست گوشی‎های پرفروش در سطح جهان قرار دارند. این سه محصول شامل نسخه Edge گلکسی اس7، گلکسی J2 و نسخه معمولی گلکسی اس7 می‎شود. این گزارش بر اساس میزان فروش در نیمه اول سال جاری میلادی تنظیم شده است.

نسخه Edge گلکسی اس7 توانسته در شش ماه اول سال 2016 حدود 13.3 میلیون دستگاه فروش داشته باشد. این رقم حدود 2.3 درصد از کل دستگاه‎های اندرویدی فروخته شده در این بازه زمانی را شامل می‎شود. در رتبه دوم و سوم به ترتیب گلکسی J2 با فروش 13 میلیون دستگاه و نسخه استاندارد گلکسی اس 7 با 11.8 میلیون دستگاه قرار دارند.

s7edgeدر سال‎های گذشته موفقیت تجاری پرچمداران سامسونگ بارها تکرار شده است و سهم مهمی از فروش این شرکت را به خود اختصاص می‎دهد. حتی در گزارش‎هایی ذکر شد که سوددهی این محصولات بیشتر از میزان مورد انتظار بوده است. اما این اولین گزارشی است که در آن خبر از موفقیت گلکسی J2 می‎دهد. محصولی میان‎رده که ابتدا به صورت انحصاری در هند معرفی شد و سپس راه خود را به بازارهای جهانی باز کرد.

با مراجعه به گزارشات مربوط به بازه زمانی مشابه در سال گذشته متوجه می‎شویم که فروش گوشی‎های هوشمند مبتنی بر اندروید حدود 10 درصد رشد داشته و میزان آن از 522.2 میلیون دستگاه به 577.3 میلیون رسیده است. اما در سوی دیگر آیفون‎های شرکت اپل نسبت به پارسال شاهد افت 16 درصدی در فروش خود هستند و از 108.7 میلیون دستگاه فروخته شده به 91.6 میلیون دستگاه رسیده‎اند.