سامسونگ پردازنده‎‎های مورد نیاز انویدیا را تامین خواهد کرد

طبق گزارشی که از کشور کره منتشر شده است سامسونگ قصد دارد وظیفه تامین پردازنده‎های گرافیکی مورد نیاز شرکت انویدیا را بر عهده بگیرد. به نظر می‎رسد تولیدات کنونی انویدیا شامل این قرارداد نخواهند شد و نسل بعدی کارت‎های گرافیک این شرکت از پردازنده‎های ساخت سامسونگ بهره خواهند برد. انویدیا تاکنون پردازنده‎های خود را از شرکت ساخت نیمه رسانای تایوان (TSMC) خریداری می‎کرد.

احتمال می‎رود دلیل انتخاب شدن سامسونگ، پردازنده‎های 14 نانومتری این شرکت است. در حال حاضر TSMC پردازنده‎های 16 نانومتری تولید می‎کند و انویدیا می‎تواند با استفاده از محصولات سامسونگ معماری نسل بعدی کارت‎ گرافیک پاسکال را کوچک‎تر کند و در اندازه‎ای مشابه نیز قدرت پردازشی بیشتری قرار دهد. در صورتی که این اتفاق رخ دهد هر دو غول بزرگ حوزه گرافیک یعنی AMD و انویدیا از فرایندی مشابه برای ساخت کارت‎های گرافیک بهره خواهند برد.

457434-samsung-exynos-7-octaبر اساس گزارش مذکور سامسونگ تا پایان سال جاری میلادی تولید پردازنده‎های 14 نانومتری سفارش انویدیا را شروع خواهد کرد. هم‎چنین گفته می‎شود انویدیا در حال آزمایش نسل جدید کارت‎های پاسکال در کارخانه‎ای واقع در کره جنوبی است. مشخص نیست سامسونگ چند درصد از پردازنده‎های مورد نیاز انویدیا را تامین خواهد کرد. البته این شایعات تاکنون تایید نشده است و سخنگوی سامسونگ نیز از قرارداد با انویدیا اظهار بی‎اطلاعی کرده است.