آیا دفتر اروپایی سامسونگ از لندن خارج می‌شود؟

ممکن است سامسونگ دفتر مرکزی خود در لندن را به شهر دیگری منتقل کند

پس از جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا بسیاری از کمپانی‌ها نگران سقوط اقتصادی خود هستند و از این رو به جا به جایی مراکز خود با توجه به مرزبندی‌های جدید اتحادیه اروپا فکر می‌کنند. در همین رابطه پس اعلام نتایج رفراندوم، شایعاتی منتشر شد که مدیران چندین کمپانی برای پیدا کردن محل جدیدی برای کسب و کار خود به کشورهای دیگر اروپایی سفر کرده‌اند.

سامسونگ یکی از این کمپانی‌های بزرگ است، اگرچه کارخانه‌های اروپایی سامسونگ در لهستان و اسلواکی واقع شده اما دفتر مرکزی و مقر اروپایی این شرکت در لندن قرار دارد و اکنون پس از اتفاقات اخیر، این شرکت نسبت به آینده انگلستان تردید دارد و به فکر تغییر مکان خود است.

همانطور که قبلاً شنیدید در یک رفراندوم تاریخی، 52% از مردم بریتانیا به جدایی از اتحادیه اروپا رأی دادند و اگرچه این پروسه جدایی یک شبه اتفاق نمی‌افتد و هنوز به تأیید پارلمان هم نرسیده اما اقتصاد محلی را تحت تاثیر خود قرار داده و در حال حاضر ارزش پوند به پایین‌ترین حد خود سقوط کرده است.

با این حال همچنان باید منتظر ماند و دید آیا کل بریتانیا از اتحادیه اروپا جدا خواهد شد یا این جدایی تنها مختص انگلستان خواهد بود و اینکه پس از آن چه اتفاقی خواهد افتاد. اگرچه در صورتیکه این طرح در پارلمان به تأیید برسد درباره شرایط تجاری جدید پس از جدایی از اتحادیه اروپا هم مذاکراتی انجام خواهد شد اما قابل درک است که کمپانی‌های بزرگی نظیر سامسونگ از حالا به فکر تغییر احتمالی در برنامه‌های خود باشند.