سامسونگ نیز اقدام به حذف جک 3.5 میلی متری هدفون می‌کند

سامسونگ نیز اقدام به حذف جک 3.5 میلی متری هدفون می‌کند

اپل و سامسونگ رقابت دیرینه‌ای باهم دارند و هرگاه یکی از این دو کمپانی نوآوری جدیدی در محصولاتش به وجود می‌آورد معمولاً کمپانی دوم قدم در مسیر رقیب خود می‌گذارد.

با رونمایی از آیفون 7 و آیفون 7 پلاس، اپل دست به اقدام بحث برانگیزی زد که آن حذف جک 3.5 میلی متری هدفون از آیفون‌های جدید بود، به این ترتیب تنها راه اتصال آیفون‌های جدید با هدفون اتصال لایتنینگ یا وایرلس خواهد بود.

اکنون به نظر می‌رسد سامسونگ نیز به حذف جک 3.5 میلی متری فکر می‌کند و بر روی طراحی جک هدفون اختصاصی خود برای دیوایس های موبایل کار می‌کند، در این رابطه منابع نزدیک به Digital Music News اطلاعات خاصی درباره این جک هدفون جدید منتشر نکرده‌اند اما اینطور به نظر می‌رسد که این پورت با پورت USB نوع C که اکنون بر روی بسیاری از دیوایس های اندرویدی قرار گرفته است تفاوت دارد. همچنین طبق این گزارش جک هدفون جدید سامسونگ به شکلی طراحی خواهد شد که با سایر دیوایس های اندرویدی نیز سازگاری داشته باشد و تنها به محصولات سامسونگ اختصاص نداشته باشد.

همانطور که میدانید اپل برای جلب رضایت حداکثری، آداپتور تبدیل پورت لایتنینگ به جک 3.5 میلی متری را نیز درون جعبه آیفون‌های جدید قرار داده است با این حال مشخص نیست سامسونگ و سایر کمپانی‌ها نیز چنین سیاستی در پیش می‌گیرند یا خیر اما به طور کلی به نظر می‌رسد دوران استفاده از جک 3.5 میلی متری هدفون در گوشی‌های هوشمند رو به پایان است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید