دور دوم فراخوان جمع آوری گلکسی نوت 7 به زودی آغاز می‌شود؟

دور دوم فراخوان جمع آوری گلکسی نوت 7 به زودی آغاز می‌شود؟

همانطور که پیش از این گفتیم فراخوان جمع آوری گلکسی نوت 7 برای سامسونگ 1 میلیارد دلار هزینه در بر داشته و این رقم بدون در نظر گرفتن فروش از دست رفته گلکسی نوت 7، ضربه به ارزش کلی سامسونگ و خدشه وارد کردن به اعتبار این کمپانی است. با این حال سامسونگ مشغول انجام فراخوان جمع آوری و تعویض گلکسی نوت 7 بود تا اینکه یکی از گلکسی نوت 7 های ایمن و جایگزین شده در پرواز ایالت متحده آمریکا منفجر شد و به طور کلی پروسه جمع آوری را زیر سؤال برد.

این اتفاق اخیر موجب شد تا CPSC وارد موضوع شود و این شرایط را زیر نظر بگیرد، CPSC یکی از ارکان دولتی آمریکا است که در زمینه فراخوان‌ها فعالیت دارد و کمپانی‌ها معمولاً برای اعلام فراخوان به این بخش مراجعه می‌کنند. اکنون به گزارشی که بلومبرگ در این زمینه منتشر کرده، احتمال انجام دور دوم فراخوان جمع آوری گلکسی نوت 7 توسط سامسونگ بسیار زیاد است.

پاملا گیلبرت، مدیر اجرایی سابق بخش مصرف کنندگان در این رابطه می‌گوید: «اگر این گوشی تعمیر شده و سالم بوده و مجدداً دچار آتش سوزی شده پس فکر می‌کنم یک دور دیگر از فراخوان جمع آوری گلکسی نوت 7 به زودی انجام شود.»

نانسی نورد رییس سابق  CPSC نیز در این باره می‌گوید: «اگر این اتفاق چیز مهمی باشد قطعاً سامسونگ می‌تواند یک فراخوان دیگر صادر کند.»

با این حال تاکنون هیچ گونه خبر رسمی یا بیانیه‌ای درباره فراخوان دوم منتشر نشده بنابراین فعلاً این اخبار تنها حدس و گمان اعضای قبلی کمیسیون امنیت آمریکا و CPSC است. اما اگر این اتفاق بیفتد و سامسونگ فراخوان دوم جمع آوری گلکسی نوت 7 را صادر کند، بدون شک ضربه سنگینی به اعتبار این کمپانی وارد خواهد شد به طوریکه جبران آن کار دشواری خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید