پتنت جدید سامسونگ خبر از یک گوشی هوشمند با دو سیستم عامل می‌دهد

پتنت جدید سامسونگ خبر از یک گوشی هوشمند با دو سیستم عامل می‌دهد

درحالیکه کمپانی سامسونگ مشغول جمع آوری گلکسی نوت 7 از بازار است و با دردسرهای این گوشی دست و پنجه نرم می‌کند، در طرف دیگر به ایده‌های جدید برای آینده نیز فکر می‌کند.

در این رابطه پتنت جدیدی از سامسونگ منتشر شده که نشان می‌دهد سامسونگ قصد دارد گوشی هوشمند گلکسی جدیدی تولید کند که قادر به اجرای همزمان دو سیستم عامل اندروید و ویندوز باشد. البته این اولین باری نیست که این کمپانی اهل کره جنوبی به تولید چنین محصولی فکر می‌کند، در واقع پیش از این نیز در سال 2013 پتنتی از سامسونگ منتشر شده بود که به طراحی چنین دیوایسی اشاره داشت اما در آن زمان مشکلاتی برای پتنت ذکر شده پیش آمد که مانع عرضه تبلت دو سیستم عامله Ativ Q توسط سامسونگ شد.

با این حال به نظر می‌رسد سامسونگ از اشتباه گذشته خود درس گرفته و اینبار با دریافت تمام مجوزهای لازم برای عرضه چنین محصولی پا به این عرصه گذاشته است. بنابراین احتمالاً در آینده‌ای نزدیک باید منتظر عرضه گوشی هوشمند جدیدی باشیم که از دو سیستم عامل به صورت همزمان استفاده می‌کند.

قابل ذکر است که با وجود اینکه این پتنت به تازگی به صورت عمومی منتشر شده است اما زمان پر شدن آن به ماه می 2015 برمی‌گردد، همچنین در حال حاضر نمی‌توان چیز خاصی درباره سخت افزار این نمونه اولیه بیان کرد اما طرح‌ها نشان می‌دهند رابط کاربری TouchWiz UX و Metro-style UI (که در آخرین نسخه سیستم عامل توسط مایکروسافت ارتقا یافته است) به صورت توامان درکنار هم در این دستگاه حضور دارند.

به طور کلی اینطور به نظر می‌رسد که اگر روزی این گوشی هوشمند به بازار عرضه شود، کاربران قادر خواهند بود منابع سخت افزاری مورد نیاز برای هر سیستم عامل را به صورت دستی مشخص کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید