سامسونگ طرح یک گوشی هوشمند با آیکون های هولوگرافی را ثبت کرد

Samsung patents holographic icons

مالکیت اختراعاتی که شاهد ثبت آن ها در عرصه گوشی های هوشمند هستیم، فرصتی فراهم می کند تا نگاهی اجمالی به آینده این صنعت داشته باشیم و آگاهی خود را نسب به راهی که گوشی های هوشمند طی خواهند کرد افزایش دهیم. در حال حاضر و در حالی که منتظر عرضه گوشی های هوشمند Galaxy Note 5 و +Galaxy S6 edge توسط سامسونگ هستیم، به نظر می رسد این شرکت نقشه های جذابی برای محصولات آینده خود در سر دارد.

حقوق اختراع زیادی همه ساله ثبت می شوند و برخی نیز به مرحله تولید و اجرا در می آیند. برخی از این اختراعات مانند سنسور تشخیص اثر انگشت، محبوبیت و کاربرد زیادی پیدا می کنند و به بخش جدایی ناپذیر گوشی های هوشمند مبدل می شوند. اما بعضی دیگر از این اختراعات نیز تنها ظاهری فریبنده داشته و کاربرد چندانی ندارند. طرح جدیدی هم که شرکت سامسونگ مالکیت آن را ثبت کرده است، از آن دسته اختراعاتی به نظر می رسد که آن ها را بیشتر در فیلم های آینده نگرانه ای همچون جیمز باند مشاهده کرده ایم و ارزیابی میزان سودمندی و کاربردی بودن این اختراع در سطح عمومی بسیار سخت می باشد. ولی در کل می توان گفت طرح جدید سامسونگ یکی از جذاب ترین اختراعات چند وقت اخیر در حوزه گوشی های هوشمند می باشد.

اختراع جدید ساسمونگ که در موسسه ثبت اختراع آمریکا با نام اختصاری USPTO ثبت شده است و اطلاعات آن توسط وب سایت Patently Mobile درز پیدا کرده است، شامل ایده ساخت یک گوشی هوشمند با توانایی تولید محتوای هولوگرافی (نوعی تکنیک در ساخت تصاویر سه بعدی) می باشد که قصد دارد تا تجربه بهتری را در کار با گوشی های هوشمند ارائه کند. پروژکتوری که در این طرح برای تولید تصاویر سه بعدی در نظر گرفته شده است، بر خلاف اختراع اخیر لنوو (Lenovo) که در اوایل سال جاری به ثبت رسید و تصاویری در مقیاس بزرگ را تولید می کرد، قرار است تا محتوای نسبتا کوچکتری مانند آیکون های و یا برخی افکت های دیگر را به تصویر بکشد.

holographic iconsگوشی هوشمندی که سامسونگ قصد ساخت آن را دارد، از لحاظ ظاهری تفاوتی با دیگر گوشی های موجود در بازار نخواهد داشت. تنها نکته ای که در این محصول وجود دارد، تعبیه یک دستگاه تابش نور به عنوان قطعه ای در قسمت بالایی صفحه نمایش می باشد که اقدام به تولید تصاویر و یا آیکون های هولوگرافی، خواهد نمود.

همواره قضاوت کردن در مورد اختراعاتی که به ثبت می رسند کار سختی می باشد و نمی توان گفت که این گونه طرح ها به مرحله تولید خواهند رسید یا نه. به خصوص در مورد این طرح که هنوز در حد یک آزمایش می باشد و به نظر نمی رسد سامسونگ به این زودی ها قصد ارائه این تکنولوژی به بازار را داشته باشد.

در حال حاضر سازندگان گوشی های هوشمند سخت به دنبال افزودن ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد به محصولات خود هستند تا بتوانند کاربران را به خرید آن ها ترغیب کنند، و صرف نظر از کاربردی بودن یا نبودن ابتکار جدید سامسونگ نیز، مطمئنا کاربران بسیاری خواهان در اختیار داشتن یک چنین گوشی هوشمندی خواهند بود.

این حرکت جدید سامسونگ را می توان به نوعی، دلجویی از کاربران به واسطه حذف شیار microSD و همچنین عدم توانایی خارج کردن باطری در گوشی های هوشمند تراز اول این شرکت دانست. نظر شما چیست؟ آیا این طرح می تواند در جذب کاربران بیشتر به سمت محصولات سامسونگ کمک کند یا نه؟

phonearena