سامسونگ به دنبال تولید پردازنده‌های قدرتمندتر در سال 2017

سامسونگ به دنبال تولید پردازنده‌های قدرتمندتر در سال 2017

سال 2016 یکی از پر کارترین سال‌های برای کمپانی کره‌ای سامسونگ بود، این کمپانی چندی پیش برای اولین از تولید انبوه تراشه 10 نانومتری خبر داد و امروز تکنولوژی جدید دیگری را به مشتریان و شرکای خود معرفی کرد.

در این رابطه صبح امروز، سامسونگ از نسل چهارم تکنولوژی 14 نانومتری تحت عنوان 14LPU رونمایی کرد. به گفته سامسونگ این پردازنده جدید عملکرد بهتری نسبت به نسل سوم خود خواهد داشت با این تفاوت که از قدرتی مشابه نسل سوم استفاده می‌کند.

در کنار 14LPU، سامسونگ همچنین از نسل سوم پردازنده 10 نانومتری با نام 10LPU نیز رونمایی کرد که در این نسل سامسونگ موفق به کاهش سطح تراشه 10 نانومتری شده است که زمانیکه با با تراشه نسل دوم 10 نانومتری جفت شود به یک طراحی چشمگیر و همه کاره دست پیدا خواهد کرد که می‌تواند در دیوایس های کوچکتر که به قدرت بالا نیازمندند مفید واقع شود. سامسونگ معتقد است در حال حاضر نمی‌توان فراتر از تراشه‌های 10 نانومتری قدم برداشت چراکه با توجه به محدودیت‌ها تولید کننده‌های این تکنولوژی بدون صرف هزینه‌های گزاف نمی‌توانند چیپ های بهتری نسبت به 10LPU بسازند.

در پایان قابل ذکر است که تکنولوژی کیت‌های طراحی شده 14LPU و 10LPU از سه ماهه دوم سال 2017 در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت و اگر این تکنولوژی به اندازه‌ای که سامسونگ ادعا می‌کند قدرتمند باشند باید منتظر عرضه اسمارت فون هایی با پردازنده‌های قوی‌تر در سال 2017 باشیم که مصرف باتری بیشتری نسبت به مدل‌های پیشین ندارند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید