سرمایه گذاری 6.8 میلیارد دلاری سامسونگ روی تکنولوژی صفحات نمایش OLED

سرمایه گذاری 6.8 میلیارد دلار سامسونگ برای افزایش میزان تولید صفحه نمایش OLED

پیش از این اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه سامسونگ برای ارائه صفحه نمایش OLED جهت استفاده در مدل جدید آیفون سفارش بزرگی از جانب اپل دریافت کرده است. حالا به نظر می‌رسد سامسونگ قصد دارد پیش از عرضه آیفون جدید به بازار در سال آینده، مبلغ قابل توجه ای را جهت افزایش ظرفیت تولید پنل صفحه نمایش OLED صرف کند.

طبق گزارشی که Nikkei در این رابطه منتشر کرده، سامسونگ در نظر دارد مبلغ قابل توجه 6.8 میلیارد دلار را جهت افزایش 50% ای میزان تولید یا به عبارتی افزایش 200 میلیونی تولید پنل در سال هزینه کند. سامسونگ در حال حاضر توانایی تولید 300 میلیون پنل در سال را دارد و گزارش‌ها نشان می‌دهد سامسونگ تا شروع سال آینده 100 میلیون پنل صفحه نمایش 5.5 اینچی OLED به کمپانی اپل عرضه خواهد کرد.

به جز سامسونگ، صفحه نمایش‌های ال جی و JDI نیز جزو منابع محدود اپل برای صفحه نمایش OLED آیفون جدید به شمار می‌روند. این غول الکترونیک کره جنوبی قصد دارد با سرمایه گذاری، تجارت خود در این بخش را توسعه دهد چراکه سودآوری آن هم‌تراز سود حاصل از تولید گوشی‌های هوشمند است. سامسونگ در Q1 2016 حدود 95% پنل های OLED را به خود اختصاص داده بود.

کمپانی‌های دیگر تولید کننده گوشی هوشمند از جمله کمپانی‌های چینی نیز به سمت صفحه نمایش AMOLED روی آورده‌اند زیرا این نوع صفحه نمایش کیفیت تصویر بسیار بیشتری ارائه می‌دهد و هزینه‌های مرتبط با پنل AMOLED نیز در طی سال گذشته کاهش یافته است.