خرید سهام یک شرکت خودورسازی چینی توسط سامسونگ

خرید سهام یک شرکت خودورسازی چینی توسط سامسونگ

حال که تب بازار تلفن‌های همراه کمی فروکش کرده، سامسونگ به راه دیگری برای سرمایه‌گذاری می‌اندیشد و به سمت بازاری می‌رود که آن‌چنان قرابتی با آن ندارد. سامسونگ که یکی از غول‌های بی و شاخ و دم فناوری است، به دنبال خرید سهام شرکت سازنده خودروی چینی است. خریدی که به نظر می‌رسد قرار است هر دو شرکت را دررسیدن به اهداف تجاری خود درزمینهٔ خودروهای الکتریک و گوشی‌های هوشمند، یاری کند.

سامسونگ می‌گوید:

هر دو شرکت به دنبال همکاری در زمینه‌های مختلف هستند

البته سامسونگ هنوز اندازه سهم خود را اعلام نکرده است (گرچه بورس چین پس از شایعات فراوان، مقدار این سهم را 4 درصد اعلام کرد). اگر همه‌چیز طبق نقشه سامسونگ پیش رود، سود خوبی عاید این شرکت خواهد شد. تب‌وتاب خودروهای الکتریکی، آن‌هم در چینی که به‌اندازه کافی از دود کارخانه‌ها و خودروها پرشده، بسیار بالاگرفته است و سامسونگ قرار است سود خوبی از این موج به وجود آمده ببرد. همکاری سامسونگ معطوف به تأمین باتری‌ها و پردازنده‌های موردنیاز خودروهای الکتریکی است. به نظر می‌رسد چشم و هم‌چشمی در دنیای فناوری نیز وجود دارد. ازآنجایی‌که اپل به دنبال طراحی یک خودروی الکتریکی مخصوص به خود است، سامسونگ نیز بودن در کنار گود را به ضرر خود پنداشته و به دنبال سرمایه‌گذاری در این زمینه است.

خرید سهام یک شرکت خودورسازی چینی توسط سامسونگ
آلودگی در چین به حد بحران رسیده است و به نظر می رسد خودروهای الکتریکی اولین راهکار برای برون رفت از این بحران باشد

گرچه این چشم و هم‌چشمی را بسیار به فال نیک می‌گیریم. آن‌هم به این دلیل که ازلحاظ زیست‌محیطی بسیار به نفع کشور چین و به‌طور کل به نفع جهان خواهد بود. درکل رقابتی که به تولید محصولات بهتر و با کیفیت بیشتر منجر شود، همه را شاد و خوشحال خواهد. چه شرکتهای ذینفع و چه خریدارانی که باید بابت آن محصول پول پرداخت کنند. چنین موضوعی را خوانندگان ایرانی این مطلب بهتر درک می‌کنند.