از 9 مهر به بعد تمام گلکسی نوت 7 های فراخوانی شده، غیر فعال می‌شوند

گلکسی نوت 7

در پی ایرادی که در باتری گوشی‌های گلکسی نوت 7 وجود داشته و در برخی موراد موجب انفجار گوشی شده است، سامسونگ تمام نوت 7 هایی را که از انبارهای این شرکت خارج شده‌اند، فراخوانده است تا با نمونه‌های بدون مشکل تعویض نماید. اما با توجه به تعداد زیاد این گوشی‌های هوشمند، روند تعویض آن‌ها زمان‌بر بوده و چندین هفته طول خواهد کشید.

در واقع اگر بخواهیم دقیق‌تر بیان کنبم، صحبت از 2.5 میلیون دستگاه گوشی گلکسی نوت 7 است که سامسونگ آن‌ها را فراخوانده و مجبور به تعویض آن‌ها است. با توجه به معیوب بودن باتری تولید شده توسط کمپانی Samsung SDI که وابسته به خود سامسونگ می‌باشد، تمام گلکسی نوت 7 های مجهز به باتری‌های این شرکت فراخوانده شده‌اند و با نمونه‌هایی با باتری بدون مشکل تعویض می‌شوند.

گلکسی نوت 7 منفجر شدهالبته روند تعویض گوشی‌های گلکسی نوت 7 در کشورها و مناطق مختلف، متفاوت بوده و به یک شکل اجرا نمی‌شود. به عنوان مثال در کشور آمریکا کسانی که گلکسی نوت 7 را سفارش داده و هزینه آن را پرداخت کرده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند یکی دیگر از پرچمدارهای این شرکت مانند گلکسی اس 7 (Galaxy S7) یا گلکسی اس 7 اج (Galaxy S7 edge) را انتخاب کنند و در کنار آن از کارت هدیه 25 دلاری سامسونگ نیز بهره‌مند شوند.

اما در اغلب کشورهای دیگر، خریداران گلکسی نوت 7 مجبور هستند منتظر رسیدن نسخه‌های سالم این گوشی هوشمند به شعبه‌های سامسونگ در کشور خود، بمانند تا بتوانند گوشی معیوب خود را با یک مدل سالم تعویض کنند. در طول این مدت نیز با اینکه به دارندگان گوشی‌هایی که فراخوانده شده‌اند، توصیه شده تا از گوشی خود استفاده نکنند، اما در مقابل هیچ دستگاه جایگزینی در اختیار آن‌ها قرار نمی‌گیرد.

نمای جلوی گلکسی نوت 7شایان ذکر است که سامسونگ و کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی (CPSC) اخیراً با صدور بیانیه‌ای مشترک، به همه دارندگان گلکسی نوت 7 اکیداً توصیه کرده‌اند گوشی‌های خود را خاموش کرده و به دلیل معیوب بودن باتری، سریعاً نسبت به تعویض گوشی خود با یک نمونه سالم اقدام کنند.

اما اگر به هر دلیلی گلکسی نوت 7 خود را تعویض نکنید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در پاسخ باید گفت این طور که به نظر می‌رسد، مدت زیادی نمی‌توانید از گوشی خود استفاده کنید. زیرا کمپانی کره‌ای سامسونگ قصد دارد از تاریخ 30 سپتامبر (9 مهر ماه) به بعد تمامی گلکسی نوت 7 های فراخوانی شده را غیرفعال نماید.

نمای پشت گلکسی نوت 7طبق اعلام یکی از کاربران وب‌سایت Reddit با نام LimboJr، یکی از نمایندگان سامسونگ به وی گفته که این شرکت تمامی گلکسی نوت 7 های فراخوانی شده را پس از پایان ماه سپتامبر غیرفعال خواهد کرد. این بدان معنی است که خریداران این گوشی هوشمند هیچ چاره‌ای به جز پیروی از روند ارائه شده از سوی سامسونگ نخواهند داشت و در تمامی کشورهایی که سامسونگ فبلت جدید خود را به صورت رسمی عرضه کرده است، مدل‌های معیوب باید تعویض شوند.

پس اگر شما هم از دارندگان گلکسی نوت 7 هستید، بهتر است سهل انگاری را کنار گذاشته و هر چه سریع‌تر نسبت به تعویض گوشی خود اقدام کنید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید