گلکسی اس 7 اکتیو در تست ضد آب شکست خورد

گلکسی نوت 7 اکتیو

گلکسی اس ۷ اج هنوز به‌صورت رسمی ارائه نشده است و در حال گذراندن تست‌های مربوطه است. خبری منتشرشده که این گوشی در تست ضد آب بودن، برای بار دوم نیز ردشده‌است. ممکن است این واقعه را یک اتفاق و یا اشتباه سامسونگ بدانید.

آن‌طور که سامسونگ می‌گوید گوشی گلکسی اس ۷ اکتیو می‌تواند تا عمق ۱.۵ متر در مدت ۳۰ دقیقه در آب بماند. گوشی‌های گلکسی اس ۷ و اس ۷ آج، قبل‌تر در این تست‌ها موفق شده‌اند. چنین تست مشابهی برای گلکسی اس ۷ اکتیو نیز انجام‌شده‌است. در این تست از یک مخزن آب با فشار 2.12PSI یا 14.6kPa به مدت ۳۰ دقیقه برای تست ادعای سامسونگ استفاده‌شده‌است. اما به نظر می‌رسد این گوشی نتوانسته از این تست جان سالم به دربرد. در این تست آب وارد گوشی شده و بخار در صفحه‌نمایش آن پدیدار بود. صفحه‌نمایش به‌درستی کار نمی‌کرد و هنگام درآوردن سیم‌کارت نیز آب از شیار آن خارج می‌شد. در حالت طبیعی این تست برای بار دوم تکرار می‌شود و در کمال ناباوری وارد شدن آب به بخش‌های سخت‌افزاری باعث آسیب رسیدن به دستگاه می‌شود.

نتایج این تست در اختیار سامسونگ قرارگرفته است تا بتواند مشکلات احتمالی آن را رفع کند. گزارش‌ها حاکی از آن است که شرایط آزمایش این گوشی مطابق با شرایط تست‌های گوشی‌های قبلی سامسونگ است. اما در این مقطع نمی‌شود کسی را مقصر دانست و حرف‌های رقبا در این زمینه شاید در حد حدس و گمان باشد. چند ماه از تست گلکسی اس ۷ و اس اج می‌گذرد. احتمالاتی در رابطه با این تست ناموفق می‌توان برشمرد. به‌عنوان‌مثال شاید فشارسنج مخزن به‌درستی تنظیم نبوده باشد و شاید فشار در طول زمان تست افزایش‌یافته باشد. به‌هرحال این تست‌ها از خطای بسیارکمی برخوردار هستند و نمی‌توان خیلی نسبت به آن با شک و تردید نگاه کرد. شاید اشکال از فشارسنج مخزن باشد که فشار را کمتر از حد اندازه نشان داده باشد. یا حتی ممکن است دو گوشی سامسونگ که تست شدند معیوب باشند. به خاطر این شکست‌ها در آزمایش، توصیه‌شده که این گوشی‌ را در مجاورت آب قرار ندهید.

2 دیدگاه

Comments are closed.