گلکسی S8 سامسونگ بدون دکمه هوم و حاشیه قاب صفحه نمایش عرضه می‌شود

گلکسی S8 سامسونگ بدون دکمه هوم و حاشیه قاب صفحه نمایش عرضه می‌شود

شایعاتی که تاکنون منتشر شده نشان می‌دهد پرچمدار گلکسی S8 سامسونگ یک تجربه متفاوت در بین گوشی‌های هوشمند خواهد بود و سامسونگ به دنبال ایجاد تغییرات اساسی در محصول جدید خود است که از این تغییرات می‌توان به طراحی مجدد صفحه نمایش، دکمه هوم و سیستم دوربین اشاره کرد.

پیش از این شایعاتی منتشر شد که ادعا می‌کرد سامسونگ قصد دارد برای مدل‌های جدید خود سنت مدل کلاسیک و اج را حذف کند و برای تمام گوشی‌های هوشمند آینده خود صفحه نمایش با لبه منحنی ارائه کند. اکنون گزارش جدیدی از کره جنوبی منتشر شده که می‌گوید گلکسی S8 نه تنها از صفحه نمایشی با لبه منحنی در کناره‌ها برخوردار است بلکه این ویژگی در بالا و پایین گوشی نیز دیده می‌شود و به طور کلی حاشیه‌های قاب از اطراف صفحه نمایش آن حذف شده است.

برای دستیابی به چنین هدفی، سامسونگ باید دکمه هوم را نیز از محصول جدید خود حذف کند مانند حرکتی که گفته می‌شود اپل در آیفون‌های جدید خود انجام خواهد داد. بنابراین با حذف دکمه هوم، سنسور اثر انگشت نیز بر روی سطح صفحه نمایش یکپارچه می‌شود تا هیچ گونه دکمه یا سنسور مشخصی بر روی بدنه گوشی قرار نداشته باشد.

سیستم دوربین نیز از دیگر نقاطی است که گفته می‌شود در گلکسی S8 به طور کلی تغییر پیدا می‌کند. طبق شایعاتی که تاکنون منتشر شده، گلکسی اس 8 که با تراشه اسنپ دراگون 830 روانه بازار خواهد شد اولین گوشی سامسونگ خواهد بود که از سیستم دوربین دوگانه استفاده می‌کند. پیش از این نیز شایعاتی درباره استفاده از دوربین دوگانه بر روی گلکسی اس 8 شنیده بودیم اما اکنون به نظر می‌رسد سامسونگ تصمیم استفاده از دوربین دوگانه بر روی این گوشی را نهایی کرده و فقط باید نوع آن را از بین دوربین 2 در 1 یا دو دوربین مجزا انتخاب کند.

در پایان طبق این گزارش، گلکسی اس 8 ممکن است کمی زودتر از انتظار روانه بازار شود. سامسونگ در حال حاضر به دلیل مشکلات پیش آمده برای گلکسی نوت 7 و انفجارهای آن تحت فشار قرار دارد و روزهای خوبی را سپری نمی‌کند، به همین دلیل گفته می‌شود این کمپانی قصد دارد با عرضه گلکسی اس 8 به این شرایط پایان دهد و اعتبار خود را در بین کاربران باز یابد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید