آموزش نصب برنامه‌های ویندوز ۱۰ بر روی SD Card

نصب برنامه ویندوز 10 روی SD Card

همانطور که می‌دانید کاربران ویندوز ۱۰ تا قبل از عرضه بروزرسانی Threshold 2 توسط مایکروسافت، قادر به انتقال فایل‌های مالتی مدیای خود نظیر عکس و فیلم به  SD Card بودند، اما به هیچ عنوان راهی جهت اجرای برنامه ها از روی کارت اس دی وجود نداشت.مایکروسافت با عرضه این بروزرسانی ویندوز ۱۰ در ماه نوامبر، قابلیتی را به این ویندوز افزوده است که به وسیله آن می‌توان برنامه‌های ویندوز را به طور مستقیم بر روی یک کارت اس دی نصب نمود تا بدین وسیله، کاربرانی که از ظرفیت حافظه کمی برخوردارند، بتوانند با نصب یک کارت اس دی بر روی سیستم خود، به راحتی از برنامه‌های ویندوز ۱۰ استفاده نمایند.

با پیروی از مراحل این آموزش، شما قادر خواهید بود تا محل پیشفرض ذخیره‌ی فایل های مالتی مدیا و برنامه‌های خود را بر روی یک کارت اس دی تنظیم نمایید.

ابتدا کارت اس دی خود را به سیستم متصل نمایید.
سپس وارد منو استارت شده و بر روی گزینه Settings کلیک نمایید.حال در صفحه باز شده، وارد بخش تنظیمات Storage (حافظه) شوید.
صفحه باز شده شامل دو قسمت می‌باشد، قسمت نخست به نام Storage که فضای موجود بر روی سیستم شما را نشان می‌دهد و قسمت دوم به نام Save Locations که محل ذخیره فایل‌هایی مانند برنامه ها، تصاویر،ویدیو‌ها و موزیک‌ها را از این طریق می‌توان تنظیم نمود.
کافیست برای تنظیم هر کدام از موارد نام برده، بر روی زبانه مورد نظر کلیک کرده و به جای یکی از درایو‌های حافظه داخلی، حافظه جانبی یا همان اس دی کارت خود را انتخاب نمایید.
در اینجا کار تمام است و از این پس اپلیکیشن‌ها به طور پیشفرض بر روی SD Card شما نصب و از همان طریق نیز بارگذاری خواهند شد.

نصب برنامه ویندوز 10 روی SD Card

امیدواریم که این مطلب مفید واقع بوده باشد.