با جوراب هوشمند مخصوص بیماران دیابتی آشنا شوید

اکثر بیماران دیابتی، حس عصبی محدودی در پای خود دارند و معمولا فشار بیش از حد بر روی آن‌ها را متوجه نمی شوند. در نتیجه ممکن است زخم های مزمن و یا دیگر جراحات گریبان گیر آن‌ها شود. به همین دلیل تیمی در دانشگاه هیبرو (Hebrew University) در حال ساخت یک جوراب SenseGO است که از پای این بیماران مراقبت کند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

طبق سنت همیشگی، بیماران دیابتی باید به صورت مداوم پاهای خود را در صورت وجود زخم‌های مختلف و غیر عادی بررسی نمایند. ‌های SenseGO طوری طراحی شده‌اند که حتی قبل از شکل گیری از زخم‌های احتمالی، بیمار را خبردار می سازند، بنابراین نیازی به زمان درمان و یا مراقبت های پزشکی بعدی نیست.

اول از همه باید بگوییم که امکان شست و شوی این جوراب‌ها با ماشین لباس شویی وجود دارد و در این زمینه مشکلی گریبان گیر خریداران نخواهد بود. هر یک از این جوراب‌ها شامل حدود ده سنسور میکرو فراوری شده و فشرده می‌شوند که در نهایت به یک پردازنده میکرو متصل هستند. هنگامی که این سنسور ها، فشار بیش از حد را بر نقطه ای از پای فرد احساس کنند، پوشنده جوراب به وسیله اپلیکیشن اختصاصی آن آگاه خواهد شد.

2

این هشدار، بخشی از پا که فشار زیادی را تحمل می‌کند، به فرد نشان خواهد داد و بدین ترتیب فرد می‌تواند حالت نشستن خود را تغییر دهد، کفش‌های بهتر و مناسبی بخرند و یا در برخی شرایط به پزشک معالج خود مراجعه نمایند. در حال حاضر هیچ اطلاعیه‌ای مبنی بر تاریخ رونمایی از نسخه نهای این جوراب های SenseGO منتشر نشده است. اما به محض انتشار آن‌ها ممکن است رقابت شدیدی با دیگر محصولات مشابه در گیرد.