مدیرعامل شارپ: مدل های آینده آیفون از صفحه نمایش OLED استفاده خواهند کرد

مدیرعامل شارپ: اپل در مدل های آینده خود از صفحه OLED استفاده خواهد کرد
مدیرعامل شارپ: اپل در مدل های آینده خود از صفحه OLED استفاده خواهد کرد

سال آینده آیفون 10 ساله می شود و انتظار داریم تا اپل به این مناسبت تغییرات بزرگی در طراحی این محصول بوجود آورد. یکی از این تغییرات بزرگ همانطور که پیش تر هم شایعه شده بود استفاده از صفحه نمایش OLED به جای LCD در گوشی های آیفون است. هفته ی گذشته Nikkei Asian Review گزارش داده بود که آیفون 8 با سه صفحه نمایش منتشر خواهد شد که یکی از آنها 5 اینچی و دو مدل دیگر 4.7 و 5.5 اینچی خواهند بود.

اپل قبلا خواسته بود که کنترل بیشتری روی ساخت صفحه نمایش آیفون داشته باشد. به همین دلیل شرکت فاکسکون Foxconn که یکی از مونتاژ کنندگان اصلی آیفون است اوایل امسال شرکت شارپ را به قیمت 6.2 میلیارد دلار خرید.

Tai Jeng-wu مدیرعامل شارپ که حالا یکی از مدیران ارشد فاکسکون نیز هست در سخنرانی ای که در دانشگاه تاتونگ به مناسبت دریافت دکتری افتخاری خود داشت به این نکته اشاره کرد که اپل باید از صفحه های OLED استفاده کند تا کاهش فروشی که در 9 ماه گذشته شاهد بوده متوقف شد، وی افزود این وضعیت هم بحران و هم فرصت است که باید به خوبی از آن استفاده شود.

sharp-appleصفحات نمایش OLED به نسبت صفحه های LTPS که اپل در حال حاضر از آنها استفاده می کند کنتراست بالاتری دارند و همچنین بخاطر انعطاف پذیرتر بودن آنها اپل می تواند گوشی هایی با صفحه نمایش منحنی تولید کند. با این وجود که شارپ مسئول تولید صفحات نمایش گوشی های آیفون است ولی احتمالا چند کارخانه ی دیگر نیز افتتاح خواهند شد تا مشکل کمبود تولید صفحه وجود نداشته باشد. تای (مدیرعامل شارپ) در ادامه سخنانش گفت که این شرکت در حال تکمیل کارخانه ی جدیدی برای ساخت صفحات OLED در ژاپن است و در صورتی که بزرگترین مشتری آنها یعنی اپل به تعداد بیشتری نیاز داشته باشد می توانند حتی در آمریکا نیز کارخانه های خود را افتتاح کنند.

Nikkei Asian Review که توسط خبرگزاری بزرگ Nikkei چاپ می شود اظهار داشته که گوشی های 4.7 و 5 اینچی اپل در سال آینده با صفحه نمایش LTPS تولید می شوند ولی مدل 5.5 اینچی از صفحه نمایش OLED منحنی بهره خواهد برد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید