اعلام آمادگی شینجی میکامی برای ساخت رزیدنت اویل 8!

شینجی میکامی

شینجی میکامی، توسعه دهنده افسانه‌ای بازی‌های رایانه‌ای است که بیشتر با سری رزیدنت اویل و تحولی که در دهه 90 ایجاد کرد، شناخته می‌شود. اکنون، سال‌ها پس از خروج این کارگردان و طراح نابغه از کمپانی (Capcom)، به نظر می‌رسد میکامی قصد بازگشت به شرکت و کارگردانی یکی دیگر از نسخه‌های اصلی رزیدنت اویل را دارد.

در حاشیه نمایشگاه کوایک‌-کان (Quakecon) شرکت کنندگان در کنفرانسی درباره The Evil Within 2، که پروژه فعلی آقای میکامی است، از وی در مورد رزیدنت اویل 8 نیز سؤال کردند. در این کنفرانس از میکامی پرسیده شد که آیا در صورت باز بودن دستش در طراحی و توسعه این بازی حاضر است به کپکام بازگشته و ایده‌پردازی رزیدنت اویل 8 بپردازد؟ جالب اینکه او در پاسخی بسیار کوتاه گفت: “ممکن است” با اینکه این پاسخ تنها در دو کلمه خلاصه شده، اما در شرایط فعلی و در این مورد، همین دو کلمه برای رساندن بسیاری از منظورها کافی به نظر می‌رسد. علاوه بر این، با توجه به اینکه در رویداد بتزدا (Bethesda) از میکامی درباره همکاری دوباره با کپکام سؤال شده، قطعاً او نمی‌توانسته در این باره توضیح بیشتری بدهد.

رزیدنت اویل 7

میکامی پس از کارگردانی نسخه چهارم از سری بازی رزیدنت اویل و در پی اختلافاتی که در مورد نحوه انتشار این بازی با کمپانی کپکام داشت، از این شرکت ژاپنی جدا شد و بدین ترتیب رزیدنت اویل 4 آخرین عنوان اصلی از این سری بود که خالق آن یعنی میکامی شخصاً کارگردانی‌اش را بر عهده داشته است. در آن زمان علت اختلافات به وجود آمده نیز این بود که میکامی می‌خواست بازی در انحصار کنسول گیم‌کیوب باقی بماند، اما کپکام تصمیم گرفت تا آن را برای پلی استیشن 2 سونی نیز پورت کند. پس از خروج از کپکام، میکامی چندین عنوان محبوب مانند Vanquish و نسخه اول The Evil Within را کارگردانی کرده اما در نسخه دوم The Evil Within تنها تهیه کنندگی بازی را بر عهده گرفته است. بد نیست بدانید که اخیراً میکامی از بازی رزیدنت اویل 7 تحسین کرده و از طراحی زیبای آن صحبت به میان آورده که می‌توان این سخنان را نشانه‌ای از تمایل وی برای کارگردانی نسخه جدید رزیدنت اویل دانست.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید