یوشیدا: زمان برای ارائه پلی استیشن ویتای جدید مناسب نیست

یوشیدا معتقد است که جو حال حاضر برای پلی استیشن ویتای بعدی ناسالم است
یوشیدا معتقد است که جو حال حاضر برای پلی استیشن ویتای بعدی ناسالم است

رئیس جهانی بخش سرگرمی های سونی، شویی بوشیدا، طی نشستی در مراسم EGX 2015 که در بیرمنگام برگذار میشود، صحبت هایی راجع به پلی استیشن ویتا داشته که به نظر جالب میرسند.

او عرضه نسخه جدیدی از ویتا را به دلیل ناسالم بود جو، نامناسب میداند. از نقطه نظر وی تلفن های همراه هوشمند و گشترش بازی ها بر روی این دستگاه ها، دیگر اجازه ای به کنسول های دستی نمیدهد.

یوشیدا همچنان از علاقه خود به ویتا سخن میگوید و به این نکته که چطور بازار تلفن های هوشمند، بازی کردن را آسان کرده است، اشاره دارد.

در ادامه میتوانید سخنان وی را طی این نشست بخوانید.

“این یک سوال دشوار است، دیگر تمام مردم تلفن های همراه خودشان را دارند و اجرای بازی ها بر روی آنها بسیار کار آسانیست. از طرفی تعداد بازی هایی که به طور رایگان در دسترس عموم هستند، بسیار زیادند.”

“خود من از طرفداران پر پا قرص ویتا هستم. ما تلاش بسیاری برای طراحی و ساخت تک تک اجزای ویتا کرده ایم. تعداد افراد زیادی از بازی کردن با ویتا لذت میبرند. میدانید، بازی کردن با صفحات لمسی لذت بخش است، بازی های زیادی وجود دارد که با این امکانات به خوبی کار میکنند. اما داشتن کلید و جوی استیک های فیزیکی همچنان حس خاص خود را در بازی هایی ویدیویی برای ما دارند.”

“بنابراین مانند بسیاری از شما امیدوارم تا جامعه بازی باز، رویه کنسول های دستی را ادامه دهند. اما میدانم که جو حال حاضر بسیار ناسالم است و دلیل آن تنها تلفن های هوشمند و بازی های بر روی آنهاست.”