سیری حالت تیره iOS 10 را تایید کرد

سیری حالت تیره iOS 10 را تایید کرد

در هفته گذشته تصاویر مفهومی از حالت تیره iOS 10 منتشر شد که تا حدودی می‌تواند باعث تصور چنین حالتی شود. در حالت تیره، رنگ اصلی سیستم عامل به رنگ سیاه در می‌آید تا علاوه بر بهبود خوانایی در محیط‌های تاریک، چشم‌ها را نیز کمتر اذیت کند. همچنین این قابلیت برای بسیاری از کاربران جذاب و زیبا است و از فعال شدن آن مطمئنا لذت خواهند برد. همچنین می‌توانید برخی از ویژگیهای احتمالی دیگر که ممکن است در iOS 10 ارائه شوند را در مقاله “10 ویژگی که از iOS 10 انتظار داریم” بخوانید.

تایید حالت تیره iOS 10  توسط سیری

به نظر می رسد حالت تیره iOS 10 تنها زائده یک ذهن خلاق نیست، بلکه با توجه به پاسخ‌هایی که سیری به پرسش‌ها می‌دهد می‌توان نتیجه گرفت که در iOS 10 شاهد حضور حالت تیره خواهیم بود. تصاویر مفهومی عموما برخواسته از نیازهای کاربران توسط طراحان آزاد طراحی می‌شوند، بنابراین نمی‌توان انتظار برآورده شدن آن در نسخه‌ نهایی را تنها با اتکا به این تصاویر داشت.

اما با وجود پاسخ جالب سیری به سؤالات، درستی شایعه حالت تیره iOS 10 بیشتر قوت می گیرد. همان‌طور که در پاسخ سیری به درخواست “حالت تیره را فعال کن” می‌بینید، سیری تنها پاسخ داده که نمی‌تواند این تغییر را اعمال کند و صحبتی از عدم وجود چنین قابلیتی را به میان نیاورده است. معمولا سیری به سؤالات و یا درخواست‌هایی که برای آن تعریف نشده باشد، “من نمی‌دانم.” را پاسخ می دهد و این پاسخ متفاوت سیری نشان می‌دهد که تنظیمات حالت تیره وجود دارد ولی نمی‌توان آنها را فعال کرد. ما این در‌خواست را در نسخه 9 iOS مطرح کرده‌ایم.

به هر حال امروز کنفرانس WWDC 2016 برگزار خواهد شد و مطمئن باشید در صورت معرفی حالت تیره iOS 10، اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهیم داد. پیش از این شاهد حضور حالت تیره در ویندوزفون و ویندوز 10 موبایل بوده‌ایم و شرکت گوگل نیز مدتی است که به دنبال فعال سازی چنین ویژگی در اندروید است. به نظر می‌رسد بار دیگر اپل در ارائه ویژگی‌های جدید از گوگل سبقت گرفته است