ربات‌های اسکایپ می توانند در چت‌های عمومی شرکت کنند

ربات‌های اسکایپ می توانند در چت‌های عمومی شرکت کنند

مایکروسافت وعده اتشار ربات‌های تعامل پذیر و سرگرم کننده برای اسکایپ را در ماه اسفند (مارس) داده بود اما بیشتر آنها شبیه به موتورهای جست و جو بودن و کارایی چندان و جذابی ارائه نمی‌کردند. اما امروز این ربات‌ها پیشرفت چشم گیری کرده‌اند و از آنها می‌توان برای سفارش پیتزا یا حتی عضوی برای چت‌های گروهی استفاده کرد. به خوبی مشخص است که مایکروسافت پس از عرضه Skype Meetings، به دنبال افزایش بهره وری این شبکه برای کارهای تجاری است.

بسیاری از قابلیت‌های جدید توسط شرکت‌های شخص ثالث و به واسطه رباتهای چت به اسکایپ افزوده خواهند شد. توسعه دهندگان می‌توانند ربات‌هایی را در بستر نرم افزار اسکایپ ایجاد کنند تا به وسیله آنها و بدون بیرون رفتن از چت بتوان برای مثال یک اتاق در هتل رزرو کرد یا اطلاعات هویتی و شناسایی را دریافت کنند. همچنین از این ربات‌ها می‌توان برای پرداخت و انتقال پول‌های الکترونیکی رایج نیز استفاده کرد. اما شاید یکی از مهمترین ویژگی‌های این رباتها، افزایش فهم و درک آنها از زبان معیار انسان‌هاست که این فرایند به صورت تدریجی و از طریق یادگیری ماشینی انجام می‌شود.

مایکروسافت از اسفند ماه (ماه مارس) API ربات‌های پلتفرم اسکایپ خود را برای سایر توسعه دهندگان ارائه کرد تا سایر توسعه دهندگان بتوانند ربات‌های مخصوص و کاربردی خود را بسازند. اگر شما هم مایل به ساخت ربات برای اسکایپ هستید می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.