احتمال پشتیبانی از شارژ بی‌سیم و ضد آب بودن آیفون 7

اخبار آیفون جدید

شایعات پیرامون آیفون جدید روز به روز در حال افزایش است و در جدیدترین مورد نیز اخیراً تصویری از یک اسلاید مربوط به معرفی این گوشی هوشمند منتشر شده که به برخی ویژگی‌های مهم آن اشاره کرده است.

در تصویر مذکور یک آیفون 7 پرو (iPhone 7 Pro) که مجهز به دوربین دوگانه است، دیده می‌شود که البته نام آیفون 7 پلاس (iPhone 7 Plus) در کنار آن درج شده است. به علاوه، کاملاً مشخص است که این گوشی هوشمند از سیستم عامل جدید کمپانی اپل، یعنی آی او اس 10 (iOS 10) استفاده خواهد کرد و همچنین به احتمال زیاد فاقد ورودی هدفون خواهد بود (مطلبی که تا به حال چندین بار توسط منابع غیر رسمی تایید و تکذیب شده است).

اسلاید مربوط به آیفون 7
تصویری از اسلاید مربوط به معرفی ویژگی‌های آیفون 7

همچنین گفته شده که آیفون جدید از تکنولوژی شارژ بی‌سیم پشتیبانی کرده و در برابر نفوذ آب نیز مقاوم خواهد بود. این دو ویژگی از مهمترین قابلیت‌هایی هستند که اپل هنوز به آن‌ها دست نیافته، در حالی که در بین گوشی‌های هوشمند رده بالای اندرویدی تقریباً به ویژگی‌هایی عادی بدل شده‌اند.

این اولین باری نیست که صحبت‌هایی در خصوص ضد آب بودن آیفون 7 و استفاده از تکنولوژی شارژ بی‌سیم در آن، مطرح می‌شود اما به هر حال هنوز هم به صورت قطعی نمی‌توان این اخبار را باور کرد. در نهایت، نکته دیگری هم که زمزمه‌هایی درباره آن شنیده می‌شود، مجهز بودن آیفون جدید به ورودی کارت‌های حافظه میکرو اس دی (microSD) می‌باشد که باید دید آیا بالاخره اپل به استفاده از این نوع کارت‌ها در گوشی‌های آیفون خود رضایت خواهد داد یا نه.