چیپست اسنپ‎دراگون 821 رسماً معرفی شد؛ افزایش 10 درصد کارآیی در مقایسه با SD820

چیپست اسنپ‎دراگون 820 یقینا زمانی که بحث پردازنده‎های مخصوص گوشی‎های هوشمند پرچم‎دار در سال 2016 مطرح می‎شود، حرف اول را می‎زند ولی این چیپست قدرتمند قرار است به زودی تحت شعاع نسل بعدی خود یعنی اسنپ‎دراگون 821 قرار بگیرد. صحبت‎های زیادی در رابطه با این محصول جدید شرکت کوالکام، که به صورت رسمی آن را معرفی کرده است، و حضور آن در گوشی‎های پرچم‎دار در پیش رو شنیده می‎شود، به نحوی که می‎توان انتظار داشت شاهد استفاده از این سیستم روی چیپ در گوشی‎های هوشمند نیمه‎ی دوم امسال باشیم.

کمپانی کوالکام اعلام کرده که کارآیی اسنپ‎دراگون 820 در مقایسه با SD820 به میزان 10 درصد بیشتر است. این چیپست از همان معماری 4 هسته‎ای مشابه با SD820 استفاده می‎کند و سرعت کلاک 2.4 گیگاهرتزی در عوض 2.2 گیگاهرتز، خواهد داشت. هنوز جزئیات مربوط به این چیپ جدید ارائه نشده است ولی پردازنده‎ی گرافیکی و سایر مشخصات انتظار می‎رود مشابه با اسنپ‎دراگون 820 باشد.

طبق انتظارات گوشی‎های هوشمند زیادی از این چیپست جدید بهره خواهند برد از جمله گوشی در پیش‎ روی شرکت شیائومی یعنی Mi Note 2 که اواخر ماه جاری میلادی معرفی خواهد شد. سپس پرچم‎دار شرکت LeEco و حتی گلکسی نوت 7 سامسونگ گفته می‎شود که این نسخه‎ی آپگرید شده‎ی اسنپ‎دراگون 821 را خواهند داشت.

در نتیجه می‎توان گفت که چیپست اسنپ‎دراگون 820 موجود در پرچم‎دارهای اوایل سال میلادی از همین الان قدیمی شده است!