سرویس‌ ایکس باکس لایو بار دیگر با مشکل مواجه شد

ایکس باکس لایو

ایکس باکس لایو یک سرویس بازی‌های چند نفره به صورت آنلاین است که توسط کمپانی مایکروسافت و بر روی کنسول‌های ایکس باکس 360 و ایکس باکس وان استفاده می‌شود. دارندگان کنسول‌های مایکروسافت به واسطه این سرویس قادر خواهند بود تا با یکدیگر و به صورت آنلاین به بازی بپردازند.

با توجه به گزارشات متعدد منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی ظاهراً باری دیگر این سرویس دچار اشکالاتی شده و کاربران بسیار زیادی با مشکل اتصال به این سرویس مواجه گردیده اند. این مشکلات علاوه بر اتصال در قسمت دعوت دوستان، فضای ابری و Matchmaking نیز مشاهده می‌شود. در حال حاضر خود کمپانی مایکروسافت نیز با تأیید این خبر عنوان کرده که بازی‌های آنلاین سرویس لایو خودش به مشکل خورده و بازی Galaga ایکس باکس 360 که کاربران ایکس باکس وان نیز از آن می‌توانند استفاده کنند با مشکل اجرا مواجه گردیده است.

این درحالیست که طی دو روز گذشته سرویس ایکس باکس لایو برای ساعت‌ها با مشکلات متعدد و حتی غیرفعال بودن مواجه بوده است.

سرویس ایکس باکس لایو نیز همانند سرویس پلی استیشن نتورک (سرویس مشابه در کنسول‌های کمپانی سونی)  سال خوبی را پشت سر نگذاشته است و ما در سال جدید به خصوص در ماه گذشته شاهد به وجود آمدن خرابی‌ها و مشکلات متعدد از سوی هردو این سرویس‌های بازی آنلاین بوده ایم.