سونی مشغول آماده‌سازی باتری‌هایی با 40 درصد نگه‌داری شارژ بیشتر

در حال حاضر این انتظار از تلفن‌های همراه نمی‌رود که بتوانند بیش از 1 روز به واسطه باتری‌های خود شارژ را نگاه دارند. بنابراین هیچ جای تعجبی باقی نمی‌ماند که محققان و کارشناسان مشغول کار بر روی باتری‌هایی با درصد نگه داری بیشتری از شارژ در خود باشند.

بر اساس گزارشات منتشر شده ای که از کمپانی سونی به گوش می‌رسد، محققین این شرکت مشغول به کار بر روی باتری‌هایی هستند که در برابر باتری‌های لیتیوم-یونی عمر بیشتری داشته و چیزی حدود 40 درصد شارژدهی بیشتری را ارائه می‌دهد.
این باتری‌ها، باتری‌هایی بر پایه سولفور هستند. البته در گذشته نیز این ایده امتحان شده است و به دلیل آنکه الکترود‌ها توان را بسیار سریعتر از لیتیوم در خود حل می‌کنند سونی قصد دارد تا با کار بر روی این تکنولوژی، به این مهم دست یابد.

به نظر می‌رسد که با استفاده از این باتری‌های توسعه یافته می‌توان انتظار هرچه کوچکتر شدن کیت‌های باتری را داشت که در نهایت منجر به هرچه باریکتر شدن اسمارت‌فون ها نیز خواهد شد.
علاوه بر آن این باتری‌ها امنیت بیشتری از باتری‌های لیتیومی داشته و خطر آتش سوزی را به حداقل می‌رسانند.

این در حالیست که وعده‌ی تمامی باتری‌های نسل‌های آینده نگه داری شارژ بیشتر بوده است. به گفته سونی باتری‌های بر پایه سولفور این کمپانی تا سال 2020 به صورت جهانی عرضه خواهند شد و تلفن‌های همراه سری زد 10 به بعد این کمپانی دارای چنین باتری‌هایی خواهد بود.