سونی توضیح داد چرا اکسپریا زد ۵ پریمیوم تنها در زمانی که نیاز باشد با رزولوشن ۴K اجرا می شود

نمایشگر 4K اکسپریا زد 5 پریمیوم
نمایشگر 4K اکسپریا زد 5 پریمیوم

سونی در رویداد ایفا ۲۰۱۵ سه گوشی از سری اکسپریا زد ۵ معرفی کرد. در این بین گوشی جدید اکسپریا زد ۵ پریمیوم با اولین صفحه نمایش با رزولوشن ۴K جهان گرد و خاکی به پا کرد اما چیزی نگذشت که سروکله مشکل گرم شدن بیش از حد این گوشی پیدا شد و بعد از چند آزمایش بر روی نمایشگر اولترا اچ دی آن، حسابی گوشی تازه وارد سونی زیر سوال رفت.

به طور طبیعی، زد ۵ پریمیوم اولین نمایشگر ۴K جهان را دارد و نمایشگر آن دارای ۸ میلیون پیکسل می باشد، اما این گوشی فقط در زمانی که رسانه اولترا اچ دی در حال اجراست از این ویژگی استفاده می کند. یعنی محتوای دیگر، از جمله رابط کاربری  و اپلیکیشن ها در رزولوشن FHD اجرا می شوند.

اکسپریا زد 5

حالا بالاخره بعد از چندین روز انتظار، سونی لب به سخن گشود و در بیانیه رسمی این موضع را تایید کرد و گفت:

 بر اساس استاندارد SID اکسپریا زد ۵ پریمیوم دارای  نمایشگری با رزولوشن ۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ پیکسل می باشد و اجرای ویدیو و تصاویر ۴K را ممکن می سازد. اما به غیر از ویدیو ها و تصاویر همه موارد دیگر از جمله رابط کاربری و اپلیکیشن ها به دلیل بهبود عملکرد باتری و کارایی گوشی در رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسل یا کمتر اجرا می شوند. اما اطمینان داشته باشید شما هز زمان که نیاز داشته باشید می توانید از دقت ۴K لذتبرید.

قطعا تراشه اسنپدراگون ۸۱۰ با پردازنده گرافیکی Adreno 430 برای اینگونه نمایشگر طراحی نشده است و برای رندر و اجرای تمامی محتوا در این رزولوشن فشار زیادی به باتری وارد خواهد کرد. حالا ما می دانیم که صفحه نمایش ۴K زد ۵ پریمیوم برای بیشتر کاربران نباید اهمیت زیادی داشته باشد!

شما چه نظری درباره بیانیه سونی دارید؟

gsmarena