مراحل تحقیق و توسعه کنسول PlayStation 5 شروع شده است

کنسول های نسل جدید فعلی هنوز نتوانسته اند آنطور که باید و شاید موقعیت خود را در بازار تثبیت کنند. ولی با این حال از همین الان شایعات مختلفی در خصوص کنسول های نسل بعد به گوش می رسد. به عنوان مثال اعلام شده که کمپانی نینتندو در حال کار بر روی کنسول نسل بعد خود با نام عجیب NX می باشد. اما نینتندو تنها شرکتی نیست که از هم اکنون دست به کار شده است و یکی از جدیدترین اخبار ها در خصوص سونی و PS5 می باشد که مطلب حاضر به همین مورد اختصاص دارد.

بر اساس آگهی استخدامی که اخیرا سونی منتشر نموده است، مشخص شده که این غول صنعت بازیسازی مراحل تحقیق و توسعه کنسول بعدی خود یعنی PlayStation 5 را آغاز کرده است. در این فرصت آگهی استخدام که برای به خدمت گرفتن یک برنامه نویس ارشد منتشر شده، سونی این گونه توضیح داده که این شرکت به دنبال شخصی است تا از تخصص وی در توسعه یک بازی برای تحقیق و توسعه کنسول نسل بعدی خود استفاده کند.

به عبارت دیگر سونی هنوز در مراحل اولیه طراحی PS5 قرار دارد. البته از شنیدن این خبر زیاد هم نباید تعجب کرد، زیرا سونی در مورد کنسول PS4 نیز همین گونه عمل کرد و تنها ۲ سال بعد از عرضه PS3، طراحی کنسول جدید خود را آغاز نمود.

منبع: psu.com