سونی دفترمرکزی پلی استیشن را به دره سیلیکون انتقال خواهد داد

دفتر سونی در دره سیلیکون

سونی در روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد تا با انتقال کسب و کار بخش پلی استیشن خودش به دره سیلیکون، به کنسول‌های بازی خود استحکام ببخشد.

غول لوازم الکترونیکی و سرگرمی ژاپنی در این زمینه اعلام کرده است که ماه آوریل، بخش‌های سخت افزار، نرم افزار و تجارت آنلاین پلی استیشن تحت عنوان یک شرکت جدید به نام Sony Interactive Entertainment در دره سیلیکون شروع به کار خواهد کرد. این شرکت با گرد هم آوردن شرکت‌های زیر مجموعه سونی شامل سرگرمی‌های کامپیوتری سونی و سرگرمی‌های بین المللی اینترنتی سونی تشکیل خواهد شد و دفتر مرکزی آن نیز در شهر شمالی ایالت کالیفورنیا، سن ماتئو احداث خواهد شد.

رئیس بخش سرگرمی‌های کامپیوتری سونی عنوان کرد:

” با یکپارچه سازی بخش‌های سخت افزاری، نرم افزاری، محتوا و شبکه‌ ی پلی استیشن، این بخش از کمپانی سونی به یک نهاد بسیار قوی تر تبدیل خواهد شد که موجب سرعت بخشیدن به کسب و کار خود پلی استیشن می‌شود.”

این شرکت درحال تثبیت قصد دارد تا با کار بر روی هدست واقعیت مجازی سونی، به صورت همزمان به پیشرفت همگام سازی آن با کنسول پلی استیشن 4 و همچنین استریم موزیک، تلوزیون و پخش بازی‌های آنلاین بپردازد.

کنسول پلی استیشن 4 یک نقطه عطفی برای سونی است که با داشتن رقبای سرسختی از شرکت‌های مایکروسافت و نینتندو توانسته است بیشترین فروش را در بین کنسول‌های بازی داشته باشد. این کنسول در طول 20 سال گذشته، سریعترین و قویترین سخت افزار را به همراه دارد که قادر خواهد بود با بازی‌ها را با گرافیکی خارق العاده اجرا نماید.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده، بیش از 30.2 میلیون کنسول پلی استیشن 4 تا تاریخ 22 نوامبر سال گذشته فروخته شده است که نشان از قدرت این کنسول دارد. لازم به ذکر است که دو کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان، هر دو در سال 2013 میلادی عرضه شده اند.