روبات جدید سونی با انسان‌ها ارتباط عاطفی برقرار می‌کند [IFA 2016]

سونی نخستین باری نیست که قصد طراحی یک روبات را دارد بلکه مهندسین این شرکت در صدد طراحی یک روبات ویژه و خاص هستند که تا بدین لحظه هیچ روباتی مشابه آن دیده نشده است. این کمپانی طی یک کنفرانس خبری مستقر در نمایشگاه IFA 2016 برلین اعلام کرده است که در حال کار بر روی یک روبات هوشمند بوده که می‌تواند با انسان‌ها ارتباط عاطفی برقرار کند. خبر توسط کازو هیرای، رئیس و مدیرعامل اجرایی شرکت سونی در نمایشگاه ایفا 2016 رسماً تأیید شد.

هیرای عنوان می‌کند که روبات در دست طراحی سونی قادر به ایجاد یک نوع پیوند با مخاطبان خود خواهد بود. این بدان معنا است که این روبات نه تنها در کارهای شخصی روزانه شما به کمک شما خواهد رسید، بلکه می‌تواند ارتباط عاطفی و دوستانه‌ای را نیز با شما برقرار کند. متأسفانه سونی اطلاعات بیشتری را در خصوص روبات جدید در دست تولیدشان منتشر نکرده است اما مدیرعامل این شرکت در این باره می‌گوید که قطعاً شما به آن علاقه پیدا خواهید کرد.

نگرانی از نابودی بشریت با سرکشی روبات‌های هوشمند

بسیاری از افراد به وضوح نگرانند که جایگاه شغلی و اجتماعی خودشان را در آینده‌ای نزدیک به روبات‌ها بسپارند. علاوه بر این همیشه ترس از سرکش شدن این روبات‌ها و نابودی نسل انسان نیز وجود داشته است تا ما شاهد فیلم‌هایی با این مضمون نیز بوده‌ایم. با این حال مدیرعامل سونی، آقای هیرای می‌گوید که این نباید یک نگرانی برای مصرف کنندگان باشد بلکه این خود کاربران هستند که می‌توانند انتخاب کنند آیا با روبات‌های هوشمند آینده به سمت عوامل خطرناکی پیش بروند یا خیر!

متأسفانه از آنجایی که هیچ تصویر و یا مشخصات دیگری از این روبات‌های هوشمند سونی در دسترس نیست، ما ناچاراً از تصویر دیگری برای این خبر استفاده کرده‌ایم. باید منتظر ماند و دید که روبات جدید سونی چگونه می‌تواند با انسان‌ها روابطی عاطفی برقرار کرده و چگونه می‌تواند حس و حال مصرف کنندگان خود را درک کند!

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید