«شارژ آرام» همراه اندروید مارشمالو به دستگاه‌های سونی اضافه شد

شارژ آرام سونی اکسپریا اندروید مارشمالو

این روزها کمپانی‌هایی نظیر کوالکام و سامسونگ خیلی سفت و سخت مشغول کار بر روی بهبود وضعیت تکنولوژی شارژ سریع موجود در سخت افزار خود هستند. هرچند که ما در محصولات تا به امروز یک شارژ سریع تمام و کمال را ندیده‌ایم که در کمتر از 1 ساعت بتواند گوشی هوشمند شما را به شارژ 100 درصدی برساند.

شارژ آرام سونی اکسپریا اندروید مارشمالوبه هر حال اگر تا قبل از این از قابلیت‌های مختلف شارژ سریع در گوشی هوشمند خود استفاده کرده باشید و یا اگر آیفون خود را با شارژر یک آیپد شارژ کرده باشید، تجربه داغ شدن بیش از حد دستگاهتان را تجربه کرده‌اید. این دلیل خوبی می‌تواند باشد برای آن که سونی با اضافه کردن ویژگی «شارژ آرام» در نسخه آزمایشی به‌روزرسانی اندروید مارشمالو برای دستگاه‌های خود، کاربران را در انتخاب نوع دلخواه شارژ خود آزاد گذاشته است.

همان‌طور که در بالا اشاره کردیم شارژ سریع همیشه هم خوب نیست و داغ شدن بیش از حد باتری به واسطه آن می‌تواند در طول زمان برای باتری بسیار مضر باشد. بنابراین اگر شما قصد دارید تا برای 2، 3 سال و یا حتی بیشتر از تلفن هوشمند خود بدون هیچ‌گونه مشکلی استفاده کنید، باید در ابتدا باتری آن را سالم نگاه دارید و ما بر این باوریم که استفاده از شارژ آرام می‌تواند منجر به فشار کمتری بر روی باتری و در نتیجه عدم افزایش دمای آن شود.

البته شما در  مواقعی که زمان کمی جهت شارژ تلفنتان دارید بهتر است از شارژ سریع استفاده کنید. منظور ما استفاده همیشگی از شارژ آرام نیست؛ بلکه این تنها یک راه حل جهت سالم نگاه داشتن باتری محصول شماست. به عنوان مثال اگر در منزل هستید و برای چند ساعت با اسمارت فون خود کاری ندارید، بهترین زمان است تا شما با استفاده از شارژ آرام به دستگاه خود انرژی رسانی کنید.

نظر شما در خصوص شارژ آرام گوشی‌های سونی چیست؟ آیا اضافه شدن این ویژگی برای شما نیز کاربرد دارد و یا ترجیح می‌دهید در هر صورت از شارژ سریع جهت شارژ دستگاه خود استفاده کنید؟ نظرات خود را از زیر همین پست با ما به اشتراک بگذارید.