سونی کارخانه ای را مخصوص تولید تلفن های هوشمند احداث خواهد کرد

سونی کارخانه ای را مخصوص تولید تلفن های هوشمند احداث خواهد کرد
سونی کارخانه ای را مخصوص تولید تلفن های هوشمند احداث خواهد کرد

سونی یکی از نام آشناترین برندهای جهانی به شما می رود. کمپانی ژاپنی‌ای که محصولات موفق بی شماری را به جامعه ارائه داده است. اما متاسفانه این کمپانی با مشکلات بسیاری در بخش تلفن های همراه روبرو بوده که اوضاع را برای آن ها نا به سامان کرده است. مدتی است که بخش سونی موبایل، با ضررهای مالی پی در پی مواجه شده و میزان فروش نیز در این بخش به خوبی پیش نمی رود. کاز هیرای، مدیر عامل سونی چندی پیش از تغییرات بزرگی خبر داد که ممکن است برای این بخش رخ بدهد. او حتی یکی از راه حل ها را خروج از صنعت موبایل قلمداد کرد.

با تمام این اوصاف، امروز دارای خبرهای خوبی برای طرفداران این کمپانی هستیم. سونی به زودی کارخانه جدیدی را برای تولید تلفن هوشمند در تایلند احداث خواهد کرد. در طول ۲۰ سال گذشته، این اولین باری است که سونی دست به چنین کاری می زند. این کارخانه مختص به تولید تلفن های هوشمند بوده و تمامی مراحل از صفر تا صد را در درون خود جای خواهد داد. سونی تصمیم دارد تا سال ۲۰۱۶ بخش موبایل را به این طریق رونق داده و چندین میلیون تلفن هوشمند را در این کارخانه به صورت سالانه به تولید برساند.

این یک اقدام جالب از سوی سونی می باشد، زیرا هیچکس نمی توانست چنین کاری را از سوی آن ها پیش بینی کند. سونی موبایل با مشکلات زیادی دست به گریبان بوده، بر این اساس در سال های گذشته آن ها مجبور به کاهش هزینه های تولید برای به سود رسیدن بودند اما باز هم مشکلات به قوه خود باقی ماند. به تازگی شاهد معرفی سه تلفن هوشمند اکسپریا زد ۵، زد ۵ پریمیوم و زد ۵ کامپکت بودیم که دو مدل اول پرچم دار و سومی میان رده محسوب می شوند که هنوز برای قضاوت در مورد فروش آن ها زود است. اما اگر فروش آن ها آن طور که سونی می خواهد پیش نرود، می توان پیش بینی کرد که مشکلات جدی تری به سراغ سونی خواهد آمد.

لازم به ذکر است که سونی در پس چنین مشکلاتی تنها نبوده و اچ تی سی و بلک بری نیز دقیقا با مشکلات مشابهی روبرو هستند. ۲۰۱۶ برای هر سه برند نام برده شده سال بسیار مهمی می باشد زیرا اقدامات آن ها برای جلوگیری از این ضررها، می تواند آینده آن ها را تعیین کنند.