عرضه دو کنترلر حرفه‌ای رسمی برای پلی استیشن 4 توسط ریزر و نیکون

کنترلرهای جدید پلی استیشن 4

کمپانی سونی که علاقه چندانی به تغییر دادن طراحی کنترلر کنسول‌های بازی خود ندارد و تاکنون نیز این مسئله را بارها ثابت کرده است، این بار به تبعیت از مایکروسافت، گواهی تولید دو دسته بازی جدید برای پلی استیشن 4 را به شرکت‌های ریزر (Razer) و نیکون (Nacon) ارائه کرده است.

این دو کنترلر جدید با طراحی فوق العاده زیبا که Razer Raiju و Nacon Revolution نام دارند، قرار است در سال جاری میلادی راهی بازارهای اروپا شوند.

سونی در بلاگ رسمی پلی استیشن 4 در مورد این کنترلرهای جدید این طور گفته:

ما به واسطه همکاری نزدیک با شرکت‌های تولید کننده، توانسته‌ایم به بهینه‌سازی هر یک از کنترلرهای پلی استیشن 4 کمک کنیم تا مطمئن شویم که گیمرها به راحتی می‌توانند از این کنترلرهای نوآورانه بر روی تمامی مدل‌های این کنسول استفاده کنند.

کنترلر Razer Raijuاین طور که گفته شده هر یک از این کنترلرها از طراحی ویژه و قابلیت‌های مخصوصی برخوردار است. دسته Raiju مخصوص بازیکنان حرفه‌ای تورنمنت‌های ورزش الکترونیک (eSport) طراحی شده و نسبت به کنترلرهای عادی پلی استیشن 4 از دو سپر اضافی و همچنین دو کلید اضافه قابل اتصال و جدا شدن، بهره‌مند می‌باشد. همچنین چندین دکمه کنترلی مختلف نیز در جلوی دسته تعبیه شده که برای فعال و غیرفعال کردن ویژگی‌ها و حالت‌های مختلف آن به کار می‌رود.

به علاوه، Razer Raiju از امکان ذخیره چندین پروفایل برخوردار است و بدین ترتیب گیمرها را قادر می‌سازد تا به سادگی بین پروفایل‌های مختلفی که برای بازی‌ها تعیین کرده‌اند، سوئیچ نمایند. همچنین یک جک 3.5 میلی متری هدفون و دکمه‌های اختصاصی کنترل صدا و قطع میکروفون نیز برای آن در نظر گرفته شده است. این کنترلر بر روی تمامی مدل‌های پلی استیشن 4 قابل استفاده بوده و دارای یک کابل یو اس بی 3 متری نیز می‌باشد.

کنترلر Nacon Revolutionدر طرف دیگر کنترلر Nacon Revolution از آنالوگ استیک‌هایی با دامنه 46 درجه‌ای برخوردار بوده و دقت بسیار خوبی در ورزش‌های الکترونیکی خواهد داشت. این دسته بازی در کنار 4 دکمه میانبر اضافه، از یک پد 8 جهته بهره‌مند بوده و از امکان ذخیره چندین پروفایل مختلف نیز برخوردار است. این پروفایل‌ها از طریق اپلیکیشن رایانه‌ای ویژه‌ای که برای آن طراحی شده قابل تغییر و سفارشی سازی بوده و همچنین به وسیله این برنامه می‌توان نحوه عملکرد دکمه‌ها و حساسیت trigger را نیز تنظیم کرد.

همچنین دو محفظه جداگانه به همراه شش وزنه مختلف نیز برای این کنترلر در نظر گرفته شده است تا گیمرها بتوانند وزن آن را به دلخواه خود تغییر دهند. کابل 3 متری یو اس بی نیز همانند مدل قبل به همراه کنترلر Nacon Revolution ارائه شده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید